Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Nem túl kicsi, esetleg ciki?

Szaszito0801 kérdése:

Nem túl kicsi, esetleg ciki?

Figyelt kérdés
Már egy jó ideje járok lovagolni és az edzőm úgy látja hogy elég jó vagyok ahhoz hogy az ottani lovak közül kaphatok egyett. A kis paci egy Fell póni. Az lenne a kérdésem hogy nem túl kicsi hozzám. (170 cm vagyok) pontosan nem tudom hogy a póni mekkora de az ő fajtája nem nagyon magas. Nem ciki...hogy ilyen kicsi?? Nagyon kicsi hozzám??

2016. márc. 15. 18:22
 1/8 anonim ***** válasza:
Ha leér a lábad a földre, akkor kicsi.
2016. márc. 15. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Hát ha jó ideje odajársz lovagolni, akkor esetleg nézd meg legközelebb, hogy mekkora...
2016. márc. 15. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Igénytelen, szívós fajta, nagy állóképességű, könnyed és ruganyos léptű. Feje széles homlokú, arányos, orra hegyes, tágult orrcimpákkal, a füle kicsi és formás. Lapockája erős, marja nem kifejezett, mellkasa elég dongás. Lábai rövidek, izmosak, erős csontozatúak, sörénye hosszú, bokaszőre selymes, patái rendkívül erősek, jól formázottak, kerekek. Fara izmos, mérsékelten barázdált. Marmagassága bottal mérve 137–142 cm körül van, övmérete 170 cm, szárkörmérete 18 cm, súlya 350 kg körüli. Színezete főként fekete vagy sötét gesztenyepej, pej. A fajtára jellemző még a nagy lépésbiztonság, vezetőlónak kiválóan alkalmas. Könnyen kezelhető, bátor, kitartó ló.
2016. márc. 15. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ezt hogy értik, hogy neked adják?
2016. márc. 15. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Szerintem úgy érti, hogy azon lovagolhat. Nem úgy,hogy haza viheti.
2016. márc. 15. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Nem hozzhatom haza....sajnos.....hanem amikor oda megyek akkor rajta lovagolok de más nemigen fog...hosszú lenne leírni miért a lényeg hogy a ló hozzám van/lesz szokva....most még nem lehet lovagolni mert elszokott az emberektől, és a nyeregtől is és az edzőmmel újra belovagoljuk nekem a földről kell előröl tanítani mindent vezényszóval....esetleg tudtok valamit amivel elérhetem hogy ne féljen..nagyon félös ha felemelem mellette a kezem megijed...meg valami játékot amivel hozzám szokhat hogy tudja hogy tőlem nem kell félnie....normális válaszokat kérek
2016. márc. 15. 20:39
 7/8 anonim ***** válasza:
Helyezkedj úgy a közelében, hogy ha akar, arrébb mehessen (ne szorítsd be a sarokba jószándékból, és engedd ellépni, ha feszélyezve érzi magát), és nyugodt hangon beszélj hozzá, esetleg te egyél almát. Hagyd, hogy ő lépjen feléd, érdeklődjön irántad. Hamar meg fogja érteni, hogy nem akarod bántani, csak vele lenni. Ha simogatni tudod, csak lassan azt is. Először csak lassan emeld fel a kezed, hagyd, hogy ő megszagolja, és óvatosan érj hozzá, majd húzd is el a kezed.
2016. márc. 15. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Menjetek be egy körkarámba, és állj a közepére, de legyen nálad alma/répa. Engedd, hogy szabadon lépkedjen körülötted(kötőfékkel, de ne fogd. Mutasd fel neki az almát vagy a répát. Mindezt lassú, gyengéd mozdulatokkal. Egy idő után, amikor már ezt egy párszor megcsináltad, akkor gyümölcs/zöldség nélkül csináld. Csak azért ne éreztesd vele, hogy te vagy a "nasiember"!
2016. ápr. 20. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!