Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Lóbérlés menete?

Lóbérlés menete?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Nyáron szeretnék lovat bérelni, de nem tudom, hogyan meg mint kéne. 9 éve lovagolok és minden álmom egy saját ló lenne, de mivel nincs rá lehetőségem, így csak a bérlést tudnám megoldani. A pénzt szerencsére meg tudom erre oldani.

Hogyan működik az ilyen bérlés? Az interneten nem találok sokat erről. Mindent én végeznék körülötte, ezzel sincsen baj.

Kisvárosban élek, és egy lovarda van itt. Az oktatót aki ott tanít, nem szívesen látom, nem szívesen bérelnék onnan lovat.

Viszont van egy tanya ahol egy állatorvos ott tartja a lovát, nem igazán lovagol rajta, de nagyon kis nyugodt paci. Azt én szívesen kibérelném és minden nap lovagolnám. Szerintetek mennyibe kerülne MINDEN 2 hónapra feles tartásban? A bértartás a tanyán 35.000.Ft. Köszi a válaszokat!


2016. márc. 24. 19:48
 1/5 A kérdező kommentje:
Az én keretem pedig 70.000.Ft.
2016. márc. 24. 19:54
 2/5 anonim ***** válasza:
Attól függ, hogy tartja az állatdoki, gondolom minőségi tápot ad neki, szerintem vele kéne tárgyalnod ez ügyben.
2016. márc. 24. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Felestartásnál mindig a helyi tartásár felét kell fizetni.ez esetben a 35 ezer felét,és általában havonta kell . Ez a hivatalos,ezen felül a többi azon múlik mit beszéltek meg.
2016. márc. 25. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Erre a kérdésre ő tud válaszolni.

A bérlésről feltétlen írjatok szerződést és jól gondold át, mit foglaltok bele. A legfontosabbnak az anyagi felelősséget tartom, vagyis hogy a bérlés ideje alatt ki felel az esetlegesen felmerülő "kárért", pl ha a lónak orvosi ellátásra van szüksége. Ezzel meg lehet előzni az olyan vitákat, mint pl. mikor, mitől sántult le a ló, ami ha tisztességgel el van látva, teszem azt 70 ezer Ft-ba kerül. Vagy: megitattad-e a felhevült lovat és attól kezdett-e el zihálni, stb, stb. A legideálisabb, ha nem vállalsz felelősséget, ezt le is írjátok és akkor ebből később nem lesz anyagi vonzattal járó vita.

2016. márc. 25. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Lesántult alattam a ló, lehet, el is tört a lába mondjuk, mert felbukott, de szerencsére nem vállaltam feleősséget, úgyhogy... Szóval abba senki se fog belemennni, hogy ő egyáltalán ne vállaljon felelősséget.

A pontos részletek amúgy szerződésenként eltérőek lehetnek, ezért nincs fix infó sem sehol. Van, aki kiköti, hogy csak edző mellett lovagolhat a felestartó, más meg azt, hogy csak páratlan napokon, van, aki csak a tartás felét kéri, más a tartás felét + teljes körmölés+patkolást, van, aki nem engedi, hogy a ló saját cuccán kívül mást a lóra rakj, akad, aki meg elgondolni se meri, hogy majd az ő saját cuccát még oda is adja valakinek... Rengeteg-rengeteg opció, le kell ülni, meg kell beszélni.

2016. márc. 27. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!