Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Nehéz megtanulni lovagolni?...

Nehéz megtanulni lovagolni? Miket kell tudni egy lorol ha nyaron lesz az eslő alkalmam? Mik szerszámok, kelléket nevei?

Figyelt kérdés

2016. márc. 28. 20:17
 1/9 anonim ***** válasza:
Vegyél egy könyvet és olvasd el, mert ide leírni elég hosszú idő lenne, és képekkel egyszerűbb szemléletni. :)
2016. márc. 28. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom mennyi idő lehet JÓL(!) megtanulni lovagolni, de szerintem roppant szórakoztató, ne aggód túl. Nem tudom ki lesz a tanárod, de nekem egy barátnőm segített benne, és fél-egy óra alatt bele lehet tanulni az ügetésbe, és az irányításba. Persze mint mondtam én nem értek hozzá, és maradtam is az ügetésnél, mert alapjáraton félek a lovaktól. Nyilván, hogy jó legyél gondolom sok gyakorlás kell, de így laikusként, egyszeri alkalom után azt mondom, hogy nem kell félned tőle.
2016. márc. 28. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Rendben
2016. márc. 28. 22:24
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Fél óra alatt te megtanultad a lovat irányítani? Le a kalappal, de azt hiszem tipikus "parasztmód", ami nem sértés, csak ez a jobbra húzom jobbra megy, ha meg balra... Mert jól megtanulni a lovat irányítani, testsúllyal, csípővel, lábszárral, hajlításokkal.. Az lehet hónapok kérdése is, vagy én vagyok baromi béna. :D

Annó amikor ültem egy lovas oktató képzés vizsgáján, ott Korbán Krisztián azt mondta, hogy 35-40 alkalom is kell futószáron, hogy el tudd engedni a lovast és akkor még csak a stabil ülésről beszélgetünk.

Lovagolni, jól lovagolni, jól adni a segítségeket, nagyon nehéz. Minden végtagod külön használni, lezárni, eltolni, hajlítani, támaszkodásra biztatni... jáááj, nagyon nem könnyű :D De nagyon jó buli.

Én azt mondom ne képezd magad, nézegess könyveket, videókat, ne filmeket :D És élvezd, nagyon izgalmas folyamat lesz, de ne készülj arra, hogy könnyű.

2016. márc. 29. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Mint mondtam, nem tudom mennyi idő jól megtanulni lovagolni, és teljesen tisztában vagyok vele, hogy valószínűleg nincs kiváló lovas technikám. Csak azt mondom, hogy ne féljen tőle, mert nem olyan vészes első alkalomra sem. Bár lehet, hogy tényleg van hozzá egy kis érzékem is.
2016. márc. 29. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Engem csupán az lep meg, hogy egy óra alatt belejöttél az ügetésbe és az irányításba. Kicsit szupermenes, és hiába vagy kissé sértett, azt hiszem azt is leírtam, hogy nehéz, de megéri. Am egy ilyen tanár nekem is jól jönne ;)
2016. márc. 29. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a valaszotokat ;)
2016. márc. 29. 16:58
 8/9 anonim válasza:
48%
Nem nehez ha odafigyelsz akkor menni fog nyomd le majd a sarkad a kengyelben ez fontos es van: kaparo,kefek,nyereg,kantar-kotofek, Sok sikert
2016. ápr. 13. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Oke

Utolsó : köszönöm neked is :)

<3

2016. ápr. 13. 21:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!