Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Terepre miért kell kikötőszár?

Terepre miért kell kikötőszár?

Figyelt kérdés
Nemrég láttam, hogy úgy mentek ki terepre, hogy kikötőszár volt az egyik lovon. Úgy tudtam, ezt kezdő lovasoknál használják futószáron, vagy osztálylovaglásnál, mikor még nem olyan biztos a lovas keze. Terepen mi célt szolgál?
2016. márc. 30. 13:39
 1/5 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy kicsit bolondos a ló.

De szerintem ez kifejezetten veszélyes terepen, mert ha elesik a ló akkor kikötőszárral nem tud felállni..

2016. márc. 30. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
44%
Valószínűleg nem tud lovagolni az illető. Mindig is hülyeségnek tartottam a segédszárakat de a kikötő kifejezetten negatív a ló szájára .
2016. márc. 30. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nem kell, sőt, semmihez sem _kell_. Ők valamiért úgy döntöttek, hogy miért, azt ők tudják. Amelyik lovas nem tud szárra lovagolni az nem tudom mit keres terepen, ha meg bolondos a ló azon meg nem fog segíteni a kikötőszár, szóval...passz.
2016. márc. 31. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Kérdező Cs válasza:

Üdvözöllek!

Én használok kikötőszárat... ez egy alternatíva nálam, nálunk... miért is?

hogy leszoktassam a fiatal urat a meló közbeni legelésről. Jelenleg fogatban megy, idén nyáron tervezem a belovaglását. Haspók lovam van. Ha fa alatt, vagy bokor mellett megyünk el, tuti belekóstol, és ha az út szélén fű nő, akkor nem megyünk semerre, leáll enni! az meg, hogy üssem ezért, vagy cibáljam, nem nekem való megoldás... az első pár befogásnál még nem használtam kikötőt, volt is nem kevés kellemetlen helyzetünk (pl. földúton kereszteződésnél megálltunk, és miután lehetett indulni, a ló nem ment tovább, mert leállt enni, meg kellett vezetnem, hogy abbahagyja...) alternatívát kerestem, ezért kapta... Jó laza, hogy akár helyben forduláskor se zavarja, de mikor elérné a füvet megfeszül az, így nem tud nekiállni legelni. Már fél éve használjuk, és szerintem jól bevált. Tudom, nem szakszerű alkalmazás, de funkcionálisan megfelel. Idén szeretném belovagolni, és örülnék, ha akkorra már el lehetne felejteni a kikötőt, főleg ha már ügyesen fog menni, vinném terepre, ahol ez a lazaság akár veszélyforrás is lehet (gondolom én). Más hasznos funkcióját ennek az eszköznek én sem látom...

2016. ápr. 1. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A lovas hiányosságait nagyon sok helyen kezelik valamilyen eszközzel. Iserek olyan edzőt, akihez bármi gonddal fordulsz, az első javaslata a veiroter. De úgy bármivel, hogy rohan a ló? Veiroter. Nem megy a ló? Akkor is. Csillagvizsgál? Akkor pláne. Elbújik szár mögé? Akkor is jó lesz az rá... Szalad az ugrásra? Kiváltképp alkalmas, minimum síkmunkára mindig tedd fel. Bakol? Neked találták ki ezt az eszközt! Ágaskodik? Akkor is! Stb-stb.

Igaz, nincs is épkézláb lovasa, akinek tisztes szárkezelése lenne.

2016. ápr. 9. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!