Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hány kiló túl sok a lovagláshoz?

Hány kiló túl sok a lovagláshoz?

Figyelt kérdés
Magas, izmos, 105 kilós férfi vagyok. Életemben nem ültem lovon, a feleségem lovagol, egy ideje mondogatom neki, hogy kipróbálnám én is, de egyszer azt mondta, hogy hát nem tudja, ő sajnálná a lovat. Azóta ezen gondolkodok, hogy végül is tényleg minden lovas, akit ismerek jóval kisebb nálam.
2016. márc. 30. 20:10
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
A vihető súly a ló tömegének 20%-a lehet, ami azt jelenti, hogy egy átlagos 450 kg-ot nyomó ló egy 70-82 kg súlyú embert vihet, kb. 9-18 kg további felszereléssel együtt.
2016. márc. 30. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Próbálj ki egy sodrott lovat, ha van rá lehetőséged. (hideg- és melegvérű ló keveréke)
2016. márc. 30. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Amúgy ha egy jól lovagló lennél akkor szerintem simán elbírna egy átlagos ló tekintve hogy egy 80 kg-os ember aki huppog ugyanúgy terheli a lovat mint egy 100 kg-os aki szépen kiüli a járását nem zavarja a mozgását. Amúgy ha elmész a lovardában ott általában többféle ló van pont ilyenek miatt hogy különböző súlyokra tudásra tudjanak adni lovat a lényeg hogy elmész és elvileg kapsz majd neked megfelelőt amúgy egy nagyobb melegvérű vagy sodrott elbír nyugi. :)
2016. márc. 31. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ahová én járok is van egy ló direkt a nehezebb lovasoknak. Nem is sodrott, csak egy erősebb gidrán mégis a 100 kg-os férfi lovassal könnyedén megy. A kezdők valóban jobban megterhelik a ló hátát a huppogással, de a jobb lovasok nem jelenthetnek problémát.
2016. márc. 31. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm, legközelebb elkísérem és megkérdezem tudnak-e alám lovat adni. :)
2016. ápr. 1. 21:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!