Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Miért nézik le sokan a kezdőket?

Miért nézik le sokan a kezdőket?

Figyelt kérdés

Annyiszor olvasom itt vagy máshol is hogy a kezdők milyen bénák és milyen kérdéseket tesznek fel. Pedig mindenki volt kezdő mindenki huppogot a lovon mindenki elrontotta a nyergelést vagy nem rudtam hogy kell feltenni a fáslit mindenki húzta a lószáját vagy nem volt egyértelmű. Akkor miért van az hogy így lenézik őket? Főleg a fiatal lányokat amikor jó hogy lelkesek szeretnének többet tudni stb. Főleg mert vannak akik tizenévesen jobban lovagolnak mint egy felnőtt. Mindig általánosítanak pedig sok olyan lány van aki nem a balra húzom balra megy stb 2szer ültem lovon miért n vagy világbajnok típusúakról beszélek.

L3gy szíves legyünk elnézőbbel a kezdokkel és támogassuk őket. Amúgy érdekelne erről a véleményetek ez abszolút nem kötelező kérdés csak szeretném ha bélésebbek lennének az emberek és légy szíves megértését vonatkozzon senki csak a saját véleményét mondja koszi előre is :)



2016. ápr. 19. 20:57
 1/6 anonim válasza:
Mert parasztok az emberek. Ez egy általános pszichológiai kérdés inkább. valószínűleg tudat alatt félünk, hogy túlnőnek rajtunk ezek a "kis buta" kezdők.
2016. ápr. 19. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

A probléma sokszor az, hogy ha csak a téma eső oldalát áttekeri, ott háromszor megtalálja ugyanazt a kérdést, amit ő maga is feltett. Tehát elvárja, hogy mások ugorjanak egyből, és megválaszolják a kérdést, ami felmerült benne, de a tudásszomja már nem elég ahhoz, hogy minimális energiát is fektessen abba, hogy utánanézzen - legalább annyira, hogy az első oldalt átnézi, ha már a keresőbe nem ír be semmit -, és ha nem talál kieléítő választ, akkor kérdezzen, és kérjen pontosítást, stb. Ez az egyik.

A másik, ami fontosabb, hogy sok olyan dologban is kiírnak kérdést, amire nem is lehet valójában váaszt adni, így látatlanban - szélsőséges, de nem teljesen példa nélüli eset például a "kaptam egy lovat egy hete, két napja ilyen véres izé van valahol ott a hátán, ott az izéjénél, szóval kicsit oldalt. mi ez??????" // "be van dagadva a lovam lába/háta/nyirokcsomója/tudom is én, mije, mitől?" - az atyaúristen se tudja, mi ez, így látatlanban, viszont az tényleg kiborító, mikor az ember ehhez hasonló kérdést lát, hiszen az a ló szenved, kezelésre, orvosra lenne szüksége, de a tapasztalatllan gazdája inkább kiír egy kérdést, majd órákat is vár akár, mire válasz érkezik, és olykor még ki is kéri magának, hogy ja nem, nem akar orvost hívni, ő házipraktikát vár, meg azt, hogy valaki megszakértse a helyzetet, hogy mégis mi ez.


Tehát a gond általánosságban nem a kérdésben és a tudásvágyban van, hanem abban, hogy gondolkodás, és minimáis erőbefektetés nélkül várnak segítséget - tehát az alázat hiányzik, miközben nagy llovasnak érzik magukat.

Ha tényeg érdekli, hogy kell nyergelni, megkérdezi az edzőjét, aki megmutatja, és ami sokkal többet tud jelenteni, mint az, hogy valaki leírja. De az már más kérdés, hogy megkérdezi, hogy ezen meg azon a dolgon kívül van-e még valami, amire figyelnie kellene? Vagy olvasott két ellentmondó dolgot, mit gondolunk?


Továbi adalék a stílus. Sokszor látni végletesen lekezelő, bunkó kérdést (meg még többször hasonló paraméterekkel bíró választ, ami szintén bicskanyitogató). Egyszerű példával élve, ha odamegy hozzád valaki, aki full kezdő, és azzal nyit, hogy "he bazze' te nyomorék, na, mondjad már ezzel mit kezdjek?", te se válaszolsz jó szájízzel. Persze nem ennyire szélsőséges a helyzet itt - bár olykor ennél durvább irányba is fajul a helyzet, igaz, ehhez mindig kell egy partner is.

Nem a kezdőséggel van a gond - nagyon sok kezdőt ismerek, szerintem nagyon cukik, lelkesek, stb.

2016. ápr. 19. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
56%

Az veri ki nálam a biztosítékot amikor lovagolnak pár hónapja ,esetleg 1-2 éve de ők már profinak hiszik magukat ,mindegyik "belovagló" és a 15 éves seggdugasz szólja le a nagyobb kutyákat h mekkora szarok,és már ott tartunk h ott áll a tizenéves kis szutyok "oktatónak meg edzőnek" de még alapvető dolgokat sem tud ,de őt ne oktassa ki senki ,mert KÜLÖNBENIS van saját lova meg amúgyis a nagyapjának is volt már 1900 -ba. A reálisnál,szükségesnél több körülajnározást kapnak ezek a kis szarok a primitív ,agyatlan szülőktől és sajnos az edzők is akkor is buksisimogatást csinálhatnak csak,mert ha megmond valamit h ezt nem így kéne,már egyből "szar edzővé" válik és rohannak máshoz. Ebből kifolyólag semmi alázat nincs bennük, alap h mindent megkapnak és azt hiszik h mindent tudnak,a ranglétrát nem tisztelik,igényük sincs tanulni "ők már mindent tudnak". Kinek nem inge ne vegye fel!


Szóval én nem érzem magam parasztnak ha nem vágok jópofát amikor a tizenéves szargalacsin akarja megmondani a nagyoknak h mindenki szar,meg mikor 15 éves kontár már oktat de még vágtázni nem tud. Elfajzott nagyon az egész,ezért nézzük le őket,nem másért.

2016. ápr. 20. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat. Szerintem csak az a baj hogy mindig korhoz kötik egy 30-40 éves is lehet ugyanilyen főleg ha fiatalabb edzője van vagy fiatalabbtól kap tanácsot hiszen nehogy már egy pl egy 20 éves mondja még hogy ő csak bele hajszolja a vágtába de természetesen ugyanez lehet tizenéveseknél is. Csak arra akartam rávilágítani hogy miért korhoz kell kötni miért nem személyiséghez...

2. Külön köszi a választ jó hosszút írtál de a többieknek is :) ha van még véleménye jöhet

2016. ápr. 20. 19:58
 5/6 anonim ***** válasza:

A lesajnáló, kioktató stílusu válasz sajnos tényleg sokszor előfordul, de szerintem nem csak a lovaglás témában kérdező kezdők felé (akik esetleg tényleg alaptalan magabiztossággal kérdeznek, vagy kérdésbe csomagoltan butácskán dicsekszenek stb.).


Általános emberi rossz hajlam magunkat azzal tenni (látszatra) nagyobbá, hogy másokat lealázunk vélt, vagy valós hibáik miatt.


Én inkább olvasom itt egy kezdő lovas ügyetlen kérdéseit, mint egy BEKÉPZELT profi "megsemmisítő" reagálását az oktalan kérdésre.


Különösen érdekes ez a jelenség annak fényében, hogy a jó lovas az ALÁZATOS. (El tudod képzelni, hogy pl. Dallos Gyula nagyképű módon, megalázóan megleckéztessen bárkit is?)

2016. ápr. 20. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Letörni valakinek a hamis önbizalmát nem egyenlő a nagyképű megleckéztetéssel. Mit kéne csinálni? Bólogatni nekik h mégjobban elszálljanak? Dallosék meg az igazán nagy lovasok ugyanúgy félreteszik az alázatukat mikor egy 15 éves a szájukba akar szarni,hidd el ezt egy "magasabb" rangú lovas/ember sem fogja eltűrni a kiscsillagok lelkivilágáért.
2016. ápr. 21. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!