Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Miért csatolják le sokan...

Miért csatolják le sokan minden lovaglás után a hevedert a nyeregről?

Figyelt kérdés
Én mindig csak baloldalt csatolom ki, és felhajtom a nyeregre, így sokkal egyszerűbb, nem kell annyit csatolgatni-állítgatni. De sokaknál láttam, hogy mindkét oldalon kicsatolják mindig. Mire jó az?
2013. nov. 3. 16:39
 1/3 anonim ***** válasza:
Nem használódik el olyan gyorsan a bőr , a nyereg ápolásához kell, és külön rakjuk rá a lóra a nyeregalátétet, szőrt stb
2013. nov. 3. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

én is mindig lecsatolom, mert mivel mindkét oldalon át van bújtatva az izzasztón is a heveder (plusz a felrántókon is), csak így tudom normálisan leszedni és kiteríteni száradni. és mivel a nyeregre nyereghuzatot is húzok, az úgy nagyon macerás lenne, hogy lóg az izzasztó, ráhúzom a huzatot és úgy visszahajtom. továbbá az izzasztót minden lovaglás előtt kicsit lekefélgetem, vagy min. kézzel lesöprögetem és ahhoz, hogy jól felnyergeljem nem szeretem nyereggel együtt felrakni.


szóval röviden az izzasztó miatt veszem le a hevedert.


ja és más oka is van, mivel nem csak egyik oldalon húzok hevedert, hanem fokozatosan húzom mindkét oldalon, így mindig vissza kéne rakni pár lyukkal nyergelés előtt, akkor meg már le is vehetem.

2013. nov. 3. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Mindazért, amit előttem is leírtak, plusz én még azért is, mert neoprén hevedert használok, amit könnyebb úgy megtisztítani lovaglás után, hogy lecsatolom. Plusz ha süt a nap, még a napra is kiteszem száradni, egyrészt mert ugye nedves, másrészt pedig mert a napfény nagyon jó csíraölő.
2013. nov. 3. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!