Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Díjugratás bírálat? Sos.

Díjugratás bírálat? Sos.

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Szombaton lesz díjugrató versenyem. Melyen stílus bírálattal fognak értékelni.(80cm, 9ugrás)

Azt szeretném megtudni, hogy stílus versenyeken mit néznek főleg?

Mik azok amiktől több stíluspontot kapunk?

(Lovam ugrások után keresztez, de csak ha nincs annyira felpörögve, ami nagyon ritka...)

Ez a keresztezés egyenlőre a legnagyobb félelmem. Felveszem, átugratom, de ezért nem kapunk pontlevonást?


Kérlek minél töb dolgot írjatok.

Köszönöm előre is!


2016. ápr. 20. 17:04
 1/9 anonim ***** válasza:

Nézik az ülésedet üresjáratban, ugrás fölött, ugrás után. Azt, hogy mennyire átgondoltan lovagolsz, nem rohansz-e mint az őrült, milyenek a távolságok, jó lábra érkezik-e a ló, csak visz-e a ló, vagy pedig te is tudod, hogy mit csinálsz, stb..

És igen, ha keresztez az hiba..

2016. ápr. 20. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Koszonom☺ meg johetnek. Es ha sgybol at ugratom momdjuk akadaly leerkezunk es aztan kb 2-3vagta utan.
2016. ápr. 20. 18:37
 3/9 A kérdező kommentje:
Es meg egy... Uresjaratban kikonnyitve vagy munkavagtaban lenne jobb? Tudom hogy fugg hogy mennyire lesz dilis meg mennyire akar majd menni. De nagyon porgos lo es ezert nem szoktam uresjaraton kikonnyiteni.
2016. ápr. 20. 18:41
 4/9 anonim ***** válasza:

Üresjáratban könnyíts ki, de igazából minden a bírótól függ, egy iszákos bíró egy háziversenyen nem biztos, hogy mindent figyelni fog, amit ide leírtam, de jobb ha figyelsz ezekre, abból baj nem lehet :)

Ha rossz lábra érkezik a ló, nyugodtan ugrasd át másik lábra. Az jó pont, ha észreveszed, hogy rossz lábon van, és kijavítod. Nehogy elvágtázz a következő ugrásig ellenvágtában, mert akkor azt hiszik, hogy nem is vetted észre, hogy mi van.

És még valami: Minden amit beköszönés és leköszönés között csinálsz, beleszámít a bírálatba. Tehát ha pl köszönés után, vágta beugratás előtt ügetsz még, és azt mondjuk rossz lábra teszed, sok bírónál már az is számít.

2016. ápr. 20. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Mit mond az edződ? Na mindegy azért leírom, de az edzővel való munka nem egy rossz vicc kéne hogy legyen.


A keresztezéssel pár nap alatt nem tudsz mit csinálni, de kisebb hiba ha felveszed és átugratod, mint hagyni keresztbe vagy rossz lábon vágtázni. Próbálj találni egy egyenletes tempót. Azt szeretik. A tekinteted mindig a következő ugráson legyen. Ezt is nagyon szeretik. Figyelj az ívekre! Sokat nem lovagolnak merőlegesen az ugrásra, csak azt hiszik. És igen könnyíts az üresjáratokban. Ha dinka a lovad, akkor csak egy pár ütem erejére.

2016. ápr. 20. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Ment a zold mindenkinek! Koszonom szepen!
2016. ápr. 20. 21:31
 7/9 anonim ***** válasza:

Szabadonugrónál is keresztez? Vagy más lovas alatt? Érdemes lenne ezeket megnézni majd, illetve, hogy nincs-e esetleg valami baja, ha magábann is ezt csinálja, és más alatt is.

De egyébként előttem mindent leírtak, sok sikert! Menni fog ^^

2016. ápr. 20. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Koszonom! Szabadon kb 3honapja ugrattuk es akkor nem keresztezett... De mondom minden gyakorlasnal felvolt porogve es akkor nem keresztezett talan 1szer vagy 2szer erkezett rossz labra de azt o elobb korrigalta mint hogy en eszre vettem volna.

Csak tegnap volt mar eleg faradt es akkora meno kedve se volt , akkor kulonosen sokat keresztezett..

2016. ápr. 21. 07:09
 9/9 anonim ***** válasza:
Ennek megvan a maga oka, annak azért nézzetek utána. Mármint egészségügyileg.
2016. ápr. 22. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!