Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Fedezőmén kezdőnek?

Fedezőmén kezdőnek?

Figyelt kérdés
Szeretnék venni egy fedezőmént fedeztetés céljából jó választás lenne ez kezdő lovasnak?
2016. máj. 6. 17:26
 1/8 anonim ***** válasza:
Attól függ. Legtöbb mén kiegyensúlyozott de van amelyik bepörög ha elkezdenek fedeztetni vele. Ha nem is kimondottan idegbeteg de van ,hogy lovast igényel pl a melegítőpályán vagy otthon is a kancák mellett az ellovaglása. Kezdő lovasnak heréltet kéne választani,de minden a tartáson,nevelésen és a lónak az előéletén múlik.
2016. máj. 6. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
94%
Semmiképpen ne vegyél fedezőmént, csak ha nagyon tapasztalt lovasember vagy! Nemcsak lovaglás közben lehetnek vele problémák, hanem a mindennapi kezelés közben is. A fedezőmének mindig megpróbálják megszerezni a rangsor-elsőséget, és határozott, következetes bánásmód, minden pillanatban 100%-os odafigyelés kell ahhoz, hogy az ember maradhasson a főnök. Én 30 éve foglalkozom fedezőménekkel, de érnek még meglepetések.
2016. máj. 6. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
95%

Én sem ajánlom. Volt ménem amíg nem fedezett csak hobbiló volt olyan volt mint egy bárány. Miután elkezdett fedezni hát mindig csak azon járt az esze. Lovaglásnál is elvitt többször is amikor kancát látott. Egyszer pedig találkoztunk egy kancás lovassal. Előttünk ment sokkal de sárlott. Elvitt és alig tudtuk megakadályozni hogy ne ugorjon rá a kancára akin lovas is volt. Rettenetes volt. Nem ajánlom főleg nem kezdőnek!! Én akkor már jócskán nem kezdő voltam mégse bírtam el vele. Megbolondult szó szerint ha kancát látott.

Vegyél heréltet vagy kancát abból is a nyugisabb fajtát!

Kezdönek még az se lesz kónnyű nemhogy egy fedmén :D

2016. máj. 7. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
87%

Lova és tulajdonosa, lovasa válogatja.

Annyi kérdés kerül fel ide arról, hogy milyen lovat vegyenek, hogy én már úgy vagyok vele, hogy aki nem képes eldönteni, hogy milyen lovat vegyen, annak még nem való a saját ló. Se fedmén, se bárány pónika, semmilyen. Saját képességeinket, igényeinket tudjuk már felmérni.

2016. máj. 7. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Nem.

Ahol lovagolok, most van egy fedmén és 3 ember kell hozzá, mert igen csak fel tudja magát húzni. Kezdő lovas semmiképp ne vegyen mént, mert hamar a fejére nő és az nem jó senkinek.

2016. máj. 8. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a sok választ! :)
2016. máj. 8. 13:04
 7/8 anonim ***** válasza:

Fedeztetés céljából vehetsz. Csak ne akarj ráülni, és a fedeztetést, meg a mozgatást is más csinálja. Tehát valójában nem éri meg tartanod.

Lehet mondani, hogy vannak nagyon cuki és aranyos fedmének, és persze, vannak, de próbáljuk ki, mi lesz ha totál kezdő lovasra bízzuk...? Mert még a kanca és a herélt is sokszor ránő első gazdájának a fejére, mire sikerül megtanulni kezelni a helyzetet - márpedig a ménnél ez elég durva lehet -olykor. Sőt.

2016. máj. 8. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Első lovas gazdájának*
2016. máj. 8. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!