Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Túl éli a homok kólikát?

Túl éli a homok kólikát?

Figyelt kérdés
Van ey kedvenc pacim. 19 éves herélt és homok kólikája vn. :( túl fogja élni?
2016. máj. 21. 09:37
 1/4 anonim ***** válasza:

Ennyi alapján én fogalmam sincs. Korai szakaszban jól kezelhető a dolog takarmánykiegészítőkkel, és azzal, ha a ló nem közvetlenül a földről kap szénát, illetve nem hagyod unatkozni, mert olyankor is előfordulhat földevés.

Előrehaladott esetben viszont szinte minden esetben műtét kell, ennek hiányában biztosan nem él túl. Hogy a műtétet magát túléli-e az megint csak összetett kérdés, a ló egészségi állapotától is függ, nem csak a korától.

2016. máj. 21. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nem az én pacim. Ahova járok lovagolni ott van. Rajta tanultam meg lovagolni. ♡♡
2016. máj. 21. 17:41
 3/4 anonim ***** válasza:
19 évesen kevesebb esélye van a teljes felépülésre mint mondjuk egy 6 évesnek, de persze semmi sem kizárt, megfelelő kezeléssel rendbe jöhet, bár 19 évesen ilyen komoly betegséggel inkább nyugdíjaznám és elküldeném egy legelőre.
2016. máj. 22. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi :( de ha nyugdíjaznák ott legalább láthatnám még nem úgy mintha elvágtatna :'(
2016. máj. 22. 21:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!