Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Olyan furcsa mi a baja?

Olyan furcsa mi a baja?

Figyelt kérdés

Sziasztok egy meglehetosen furcsa kerdessel fordulok hozzatok:)

Lovam egy 7 eves arab felver herelt lassan masfel eve h velem van.

Mostanban olyan furcsa eloszor is kezdte azzal hogy valamelyik nap jatszottunk mint mindig zavargattam bohockodtunk stb...palca mindig van nalam h jatszas kozbe ha elkapna a hev azert tudjam fegyelmezni h mit szabad es mit nem..

szoval jatek utana jott h megsimogottam stb aztan elkezdtem kifele menni tole mikot azt vettem eszre h elkezdett lepesben normalisan kovetni es egyszer csak hatraneztem es meglattam h eppen keszulne ramugrani vagyis agaskodott a hatam mogott rakiabaltam h.mit csinalsz? aztan elszaladt fogalmam sincs miert csinalta mindig meg volt a tisztelet es tudta h hol a hatar..

Utana volt olyan is hogy alltam az istalo elott abrakolas utan odajott hozzam es elkezdtem vakargatni a nyakat a hatat mert ezt imadja es ezutan elkezdett elolrol ramjonni mintha hozzam akart voln dorgolozni es kozben hüppög utana elkudtek magamtol h azert ne tolasson.mar ram megemelte a ket labat es elszaladt...

most pedig nemreg a parom es a kisfiam atjott velem hozza itatni

simoggatuk stb aztan felemntunk a balajahoz meg beneztem az istaloba jott utanunk megallt mellettem bujt hozzam stb elkezdtem simogatni viszonoztam a bujasat erre megint elkezdtem elore menni hatat forditottam neki es mar megint kezde h kapalozott a labaval es megemelte a ket labat aztan raszoltam es jott tovabb mellettek majd elment legelni en meg visszafordultak valamiert de mar kiment legelni mikor mondta a parom hogy lattad ezt?

kerdeztem mit?

azt mondta hogy ahogy ment felejuk rajuk sunyitott es igy bologatott a fejevel de nem ment nekik stb

szoval nem tudom mi baja van feltekeny vagy mi?

de akkor miert ugral a hatam.mogott komolyan neha olyan kint egy csodor

annyira belem akar bujni egy darabig ezt hagyom.is neki h bujjon de mikor mar elkezd huppogni es mar a fejevel huz magahoz akkor kicsit ijeszto...

es a vicc hogy meg a himveszoje is megmerevedik: D

parom viccesen oda is szolt h kanos :D

na de viccet felreteve miert csinalja ezt feletekeny vagy mi? koszi elore is


2016. jún. 7. 18:42
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Van eleget mozgatva? Fiatal ló 7 évesen ereje teljében van. Egy hétévesnek rengeteg munka kell!

Ha le van rendesen dolgoztatva mind fizikailag mind agyilag nem hiszem hogy lesz kedve fickóskodni :)

És igen igaza van az előzőnek. Ez hogy megy utánad és megpróbál lecsapni (mert abba spekulál) ez a tiszteletlenség jele de nagyon.

Lehet túl sok volt a jaték és azt hiszi bármikor játszhat.

A ló így jatszik rug harap ágaskodik mas lovakkal.

Ha ezt veled csinalja neked az nem lesz jó neki meg csak játék.

Ha vannak lovak mellette nem kell azzal játszani vagyis lehet dee nagyon jól meghúzva a határokat.


Volt egy csődör csikóm 2 évesen ugyanígy hátulról lecsapott. Még jó hogy lovaglás utan voltam és még a fejemen volt a kobak.

Ő csak játszott én megeghalhattam volna. Én is elkövettem azt a hibát hogy jatszogattam vele futkostunk meg minden. Csak túl sokat engedtem meg neki.

Ki lett heréltetve és azután szigorúan csak munkakapcsolatot ápoltunk! Csak akkor kapott simizést meg bújást ha tényleg megérdemelte! Nagyszerű ló vált belőle. Ha nem ugrik rám és tovabb is olyan lazán folytatom akkor egy total elrontott ló lett volna.

Nagyon fontos a szeretet a ló és lovasa között de ez nem a bújas simizés dolgokban kell kijöjjön.A ló érzi ha szeretik és neki nem a simogatas a fő

A ménesben a vezérkanca sem símogat senkit megmarad tisztes tavolban de mégis szeretik tisztelik.

Akkor van megdicsérve a ló ha rágcsál. Tehát pl megállítom megdicsérem és rágcsál magában. Nem bújik nem tolakszik csak rágcsál. Ne hízelegj neki csak és csak ha tényleg megérdemli.

2016. jún. 8. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
Ne játsz vele így. A lovaknak a játék sokszor durva, nem, vagy legalábbis a tiéd nincs azzal tisztában, hogy mit engedhet meg magának. Egy kicsit feltétlen elővenném kézen alap dolgokra - távolságtartás, megállsz-megáll, válla, fara elléptetése, ügetés-lépés, ügetés-állj, hátralépsz-hátralép, stb, hogy rád reagáljon, ne pedig neked kelljen rá reagálnod.
2016. jún. 11. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!