Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Pónit mennyivel könnyebb...

Pónit mennyivel könnyebb tartani, mint lovat? Többet teljesítenek a méretükhöz képest a pónik? Mi ez a póni mánia?

Figyelt kérdés

2016. jún. 10. 16:38
 1/9 anonim ***** válasza:
Múltkor én is megkérdeztem, de a legnormálisabb válasz ez volt "Mert cuki" mindenki más annyit reagált, hogy kevés helyet foglal, meg kisebbek az igények :D röhögtem is...
2016. jún. 10. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Egyáltalán nem olcsóbb a póni tartása! Talán többet eszik mint egy nagy és ezt nem viccből mondom. A pónik amilyen kicsik olyan sokat esznek.

Ugyanannyi időt és foglalkozást igényelnek. Ugyanúgy kell fizetni az állatorvost a kovacsot stb.


A lényeg mire használnad? A shetik meg hozzájuk hasonló "díszállatok" konkrétan picigyerekek lovagoltatasán kivül semmire se jók. Max társlónak vagy simogatóba :D

A sportpónik már más kategória de szerintem azt se érdemes tartani. Ugyanannyiért mar tart az ember egy nagylovat :)

Ez az én alláspontom.

2016. jún. 10. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Ha bértartásba van tök mindegy h póni vagy nagy ló meg h mennyit eszik . A pónira is ugyanazt ki kell fizetni mint a nagy lóra,az állatorvos ugyanúgy lerabol akkor is ha shetlandim van meg akkor is ha oldenburgim. Egy iskolapóniért elkérnek 2-300 ezreket ,ugyanezért már rendes nagy lovat is lehet kapni. A pónik haszontalanok,és nehéz agyúak,sokkal nehezebb velük dolgozni,mint egy nagy lóval általában. Nem teljesít többet,nem könnyebb tartani,ugyanúgy ganézni kell,ugyanúgy viszi a pénzt,csak pár félős embert megnyugtat az a közhely h "nem esel róla akkorát" .Nem tudják h még nagyobbat esel róla mint az 170 centis telivérről..
2016. jún. 10. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Azért, mert az elsőlovasok, jellemzően fiatal lánykák azt gondolják, hogy a lovat megvenni nehéz, meg hát a pűni kevesebbet is eszik, elfér éppen a disznóólban is, meg a hátsűkertben, szóval összekaparnak 50-60-70 ezer Ft-ot és lehet egy saját lovuk. Csakhogy a póni is megsérül és megbetegszik és semmivel nem lesz olcsóbb a kólikaműtétje sem, mint egy lóé. Plusz hamar kinövi, nagyon ritka a normálisan belovagolt póni (ami általában drágább, mint egy átlag hobbiló) és felszerelést, pl jól illeszkedő nyerget találni rá is rémálom. Szóval szerintem még macerásabb is, mint egy nagyló.
2016. jún. 11. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
Nekünk van a kertben póni és csak kerítést csináltatni neki, az volt egy százas, akkor ott van a napi 2x széna adagja, a jutalom falatok, plussz még az elején venni kellett lóápolási eszközöket: Keféket, fésűt, patakaparót, futószárat. Én nagyon imádom, nagyon jó házőrző, mindig nyerít, ha jött valaki a ház közelébe. És igen, jó azért is tartani, MERT CUKI♥ :)
2016. jún. 11. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Ez a baj a hozzáállásunkkal. Az utánpótlás lovasoknak nagyon nagy szükségük lenne egy kiforrott póni versenyrendszerre. Nézzétek meg ausztriában vagy németországban a gyerekek sportpónin kezdenek el versenyezni, nemzetközi szinten is. Mi meg már a pici gyerekeket felcsapjuk az óriás lovakra....
2016. jún. 12. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 kunsági válasza:
Kérdésed alapján nem vagy gyakorlott lovas,azt ajánlom ne vegyél.Ha gyerek mellé szeretnél pónit és nem értesz hozzá úgy elszemtelenedhet,hogy nemfogtok vele bírni,veszélyessé is válhat a gyerek meg egy életre elbátortalanodik a lovaglástól.Inkább ajánlom a hucult,kis ló ,és jóindulatú,ráadásúl magyar fajta.
2016. jún. 12. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Szerintem a pónik szeszélyesebbek, kiszámíthatatlanabbak, mint a lovak.

Nagyon aranyosak, nem vitás, de szerintem nehezebb tanítani őket.

2016. jún. 14. 02:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
A póni praktikus. Az erkélyen is könnyebben elfér mint egy nagy ló.
2016. jún. 18. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!