Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mennyit bír el egy 125cm póni?

Mennyit bír el egy 125cm póni?

Figyelt kérdés
Amúgy ha a felnőttek lovagolnak shetlandi ponit akkor egy ilyen magas póni mennyit bír el?

2016. jún. 5. 10:13
 1/8 A kérdező kommentje:
Meg ilyen 15 éves lányok 80cm-t ugratnak shetlandival . De mondjuk ez a póni minden féle képpen 60kg alatt visz nem? Mekkora súllyal ugrathat? Szabadon 100-at ugrik.
2016. jún. 5. 10:17
 2/8 A kérdező kommentje:
Meg néha 110-et. Úgy hallottam. Bár mennyit ugorhat?
2016. jún. 5. 10:28
 3/8 anonim ***** válasza:
51%

Lenne szived ráülni? Hagyjuk már az ilyen dumákat meg meséket hogy jaj ne félj nem fáj neki stb.

A lovaglas a lónak nem természetes dolog! Megerőltető számára. Még egy nagy ló számára is átlagosan 10 perc után kényelmetlenné válik a lovas hordozása.

Emelett ha még ugráltatod meg bántod...

Ha csak simán lovagolod és nem kérsz komoly sportteljesítményt tőle akkoris 1 óra leteltével a lónak fájdalmai vannak.


Tehát válasz méretedhez való lovat és arra is vigyázz!

A pónik picigyerekeknek vagy dísznek vannak ennyi.

Nem bír.

Annyi beteg hobbilovas 80 kilós csaj van akit latok hogy nem szégyell felülni ilyen törpe lovakra...

Olvass tanulj tapasztalj .

2016. jún. 5. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Én nem ülök fel shetlandira. Szerencsétlen. Az nem is lovas szerintem hanem csak arra valóak,h a kertet díszítsék. Nem én ülök fel rá. Csak azt mondtam,h 15 éveseket láttam shetin ugratni és szerintem ez durva volt.
2016. jún. 5. 13:46
 5/8 anonim ***** válasza:
52%

Hármas, szerinted ha egy felnőtt, nagyméretű lónak 10 perc után fájdalmai lennének a súlyban hozzá illő lovastól, feladná alá a hátát egy díjlovas edzés alkalmával? Kicsit gondolkozz már, mielőtt hülyeségeket beszélsz.


Hogy a kérdező kérdésére is jöjjön válasz: Egy ló a testsúlyának 20%-át bírja el kényelmesen. Tehát egy 125 cm-es pónira (ami kb. 250 kg), maximum 50 kilós ember üljön fel. Az pedig már a határ!!

A shetlandis lovasokra inkább nem fűznék kommentárt..

2016. jún. 6. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Szerintem tanulmanyozd a lovat anatómialig. Most jött ez divatba hogy pónikra is ráültetnek nagy marha gyerekeket "mert nagyon erős és elviszi a testtömegének 20%át bla blabla"

A lovas lába konkrétan a földet csoszolja röhej ami van.

20 évvel ezelőtt nekem azt tanították hogy a lovas lába kényelmes kengyelszíjbeállítással nem érhet a ló hasánál lejebb.


A ló nem gép. Igen is megterhelő számára a lovas cipelése. Nagyon is hátha még egy 50 kilósat ráültetsz egy 125ös kutyára.

50 kg a lovas minimum 5 a felszerelés

erre is figyelni kell.

Egy 50 kg os majmot már komoly lóra kell pakolni.


A legnagyobb probléma ott van hogy nem is tudjátok mégcsak kb se megbecsülni a ló súlyát..


mindenkinek csak a lovaglas a lényeg... ugratok rá a sok szerencsétlen lóra.

2016. jún. 6. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Mert te is szentírásnak veszed a kilót ugye? :D Nyilván a lovasítás soktényezős. Hiába 40 kiló a gyerek, ha mellette tiszta nyakigláb, nem fogom pónira rakni, mert szerencsétlen nem is találná magát a lovon. Vannak viszont olyan kisnövésű kamaszok, akik nincsenek egészen 50 kilósak, testalkatuk alapján viszont életkoruk ellenére inkábbb egy pónihoz illenek, mi a fenét kezdenének egy 170 centis lovon a tapurta lábaikkal? Ismerek ilyen lányt, köszöni remekül megvan azon a welshen amit lovagol.
2016. jún. 6. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Elég különösnek tartom, hogy egy shetland póni 110 centit ugrojon lovassal.
2016. aug. 24. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!