Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Szerintetek mikor fogok...

Szerintetek mikor fogok vágtázni és tudnátok pár dologban segíteni?

Figyelt kérdés
Szabadon lovagolok nyereghelyen sütött temperamentumos versenylovakon. Igazából tanügetés, könnyű ügetés megy, kétpontosnál azért az irányítást még gyakorolnom kell. A tanügetés sokkal jobban megy kengyel nélkül, a kétpontos nem megy, a könnyű ügetés pár ütemig jó. Nagyon kengyelből lovagolok. A felvételek eléggé döcögősek, nehezen tudom lépésbe felvenni a lovat. A másik gondom, hogy lépésbe csak nagyon lassan tudok menni, mert amint hajtanám lendületes lépésbe, elkezd ügetni. Múltkori edzésen beugrott pár másodpercre vágtába, és nem kapaszkodtam a szájába, nem pánikoltam be, tehát szerintem az ülésem megvan hozzá. Szerintetek mikor vágtázhatok és a felvételben, lépés fokozásban tudtok segíteni? jah és volt olyan mikor kengyel nélkül volt kétpontos, hogy a ló bement a pálya közepére, leültem tanügetésbe, de sehogy sem tudtam kiterelni. Az oktató mondta, hogy melyik lábat húzzam hátrébb, melyik szár tart,d e már nem tudom. Valaki el tudja mondani?

2016. jún. 24. 16:57
 1/4 anonim válasza:

Szia! Szerintem annak, akinek az üllése még ügetésben sem biztos, annak nem kéne temperamentumos versenylovakon tanulnia. Inkább iskolalovon, ami kiszámíthatóbb is..

Látszik,abból amit írtál, hogy nem tudsz biztosan ülni a lovon, ha még a sima könnyűügetés sem megy. És lépésben sem tudod rendesen lovagolni a lovat. Akkor nem várhatod el a vágtát.. Szerintem kérd meg az oktatódat hogy csatoljon vissza futószárra. Mert ez így nem lovaglás. Ha majd futószáron biztosan tudod lovagolni a lovat lépésben, majd kéz nélkül meg kell tanulni tanügetni, könnyűügetni és persze a kétpontos üllés. Majd az irányìtása a lónak. Akkor lovagolhatsz CSAK egyedül. És még nem vagy kész!! Szabadon is még egy csomót kell tanulnod. Hajlítások patanyomformák, hogy hogyan kell támaszkodtatni a lovat stb.. Még rengeteg ido mindezeket megtanulni. Ha most elkezdenéd a vágtát, leesnél, fájdalmat okozhatnál a lónak is és persze magadnak is! A ló 600 kg.Nem játékszer akit össze-vissza lehet rángatni. Deha ezekhez van türelmed,végigcsinálod és kitartó leszel, akkor nagyon jó lovas lehet belőled! Tüzd ki magadnak célnak a vágtát! És dolgozz érte! Meglátod, milyen jó lesz ha teljesül a vágyad! Remelem tudtam segiteni! :) sok sikert!

2016. jún. 24. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
futószáron mindezek mennek és félreértetted, eddig más edzőnél tanultam ahol nem volt kengyel nélküli edzés, de itt van és ott nem megy a könnyű ügetés, csak pár ütemig, mert nem tudok felemelkedni, de az majd javul. MEGY kengyellel, csak kengyel nélkül nem. A legutóbbi edzésemen sokszor megdícsértek, hogy milyen jól támaszkodik a ló, hogy ügyesen csináltam.
2016. jún. 24. 17:42
 3/4 anonim ***** válasza:

Ki az aki ilyen tudással felenged a versenylovaira?!


A jól képzett lovakhoz általában lehelet finom kéz,és több deréksegítség kell,ezért is nem adják ezeket oda akármilyen kezdőnek. Felvételnél próbáld meg azt h nem nyúlsz a szájához csak megfeszíted a derekad,hasad kitolod,beleszorítod magadat a nyeregbe és hátrébb viszed a vállaidat. Jól képzett érzékeny lovak erre felveszik magukat. Lépésben meg folyamatos felvételek,megtartó-engedő közben derék támogat ugyanúgy. Ha ütemhibázik és beleüget akkor állítsd meg a derekad ,kevesebbet toljál. "kiterelni" meg úgy tudod h amelyik irányba sodródik vagy visz azzal a csizmával zársz rá . Tehát ha bal kézen befele megy a bal csizmáddal tolod ki és a jobb szárat megtartod. Mindig a külső szár vezeti a lovat az íveken.Paraszti nyelven ha bal csizmát rakod oda akkor jobbra lép el,ha a jobbat akkor balra fog ellépni.

2016. jún. 24. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

köszia v álaszt :)

magánedzőnél vagyokés csak versenylovak vannak... dijugratásban versenyzenek ár jelenleg nem

2016. jún. 24. 22:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!