Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mit taníthatok egy 1 éves...

Mit taníthatok egy 1 éves csikónak?

Figyelt kérdés

Van egy 1 éves pej kancám. Miket taníthatok meg neki és hogyan?

(én lefekvés tanítására, és ágaskodásra meg hasonlókra gondoltam..)



2016. jún. 26. 12:24
 1/6 piriiiii ***** válasza:

Miket tud eddig?

Szerintem ilyenkor már jó, ha tud közlekedni kötőféken, patát felad, ilyesmik. Ezek szerintem fontosabbak, mint hogy lefeküdjön, ágaskodjon.

2016. jún. 26. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ágaskodást tanítani egy lónak de főleg egy csikónak ,felér egy öngyilkossággal.Lábait adja,kötőféket tűrje,lehessen vezetni,meglehessen fogni a karámban. Ezek a fontosak.
2016. jún. 26. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Esetleg a "lábbal hadonászást" (nem tudom mi a neve, amikor előre nyújtja az első lábát, mint amikor kihúzzuk nyergeléskor). Az előzők mellé.
2016. jún. 27. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ágaskodni egy egy éves lovat én biztosan ne mtanítanék. Lesz az a ló még kamasz, és én biza nem akarnék azzal szívni, hogy két-négy éves korában folyton vigyázzba csapja magát. Az ágaskodás egy olyan feladat, ami hosszú-hosszú kiképzés vége, egy eredmény, és nem olyan, amit akkor tanítunk, ha az alap vezethetőség már megvan.

A fektetéssel pedig tudd, hogy olyan fegyvert adsz a kezébe, amivel a belovaglása során élni is fog, ha nem füllik a foga valamihez. Úgyhogy én ezt meggondolnám még egyszer.

2016. jún. 27. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

öö. Oké. Lábát adja, kötőféket tűri, de a vezetéssel picit még gond van( nem akar jönni. Csak húzza vissza magát, aztán ha olyanja van előre vágtat és elhúz).

szóval akkor még megvárom 2-3 éves kort

2016. jún. 28. 15:06
 6/6 anonim ***** válasza:
Akkár pláne ne taníts neki olyat, amivel visszaélhet! Tanítsd meg arra, hogy rendesen vezethető legyen, köthető, később, hogy akár szabadon is kövessen, akár ijesztőnek tűnő dolgok között is átmenjen veled, stb-stb. Semmi alapra nem lehet levádot se kérni, de ágaskodást se.
2016. jún. 29. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!