Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Baja lesz a lónak ha mindig...

Baja lesz a lónak ha mindig szőrén lovagolom?

Figyelt kérdés
+ voltizsal könyebb sszőrén lovagolni??
2016. jún. 29. 13:28
 1/5 anonim ***** válasza:
0%
Neki nem, de neked lehet hosszabb távon, pl gerincednek
2016. jún. 29. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
0%

A igazán rendesen lovagolod neki semmi baja nem lesz.

De érdekelne, hogy miért tennéd, én is szoktam szőrén lovagolni, de hogy csak úgy, azért az meredek lenne.

Főleg, hogy folyamatos 5-6 alkalom vagy két hét után a csipába kívánnám az egészet, se az ember hátána, se az ülepének nem jó. Arról nem beszélve, hogy máshogy kell lovagolni szőrén, mint nyeregben.

A voltizsheveder megkönnyíti a dolgodat, persze, de ennyi.

2016. jún. 29. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
97%
Tönkreteszed vele a ló hátát. Olvass vissza volt már csomó ilyen kérdés. Szőrén két ponton nyomod a hátát, még a nyereg eloszlatja a súlyt. Tömören ennyi. Jó gyorsan lesz belőle egy hátfájós ló...
2016. jún. 29. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
92%
Voltizsban annyi h mélyebb az ülésed,ez által stabilabb,de mindennapi nyeregmellőzést én sem ajánlom,jelekhnek igaza van.
2016. jún. 29. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Mivel két ponton terhelsz, ráadásul két apró ponton, így eleve a súly eloszlatása nem a legideálisabb. Te is elviszel egy nagy táskát a hátadon, akár károsodás nélkül is - de ha csak két kis tűhegy lenne a hátadon, és arra állítanánk rá a táskát? Mindemellett mivel a legjobb lovasoknak sem annyira stabil az ülése, hogy ne mozduljanak el kicsit se (ez amúgy természetes dolog), így a csigolyák egymáshoz képest való elmzdulása is lehetséges veszély. A voltizs ezt nem küszöböli ki, de nyilván könnyebbé teszi a dolgot, hiszen van mibe kapaszkodni, talán a heveder miatt könnyebb lábbal is rászorítani, és megtalálni egy stabil pontot mafadnak, plusz van, amire tudsz kengyelt is rakni... Tanulni kezdetben jó dolog, de tartósan csak így lovagolni én nem ajánlanám.
2016. jún. 29. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!