Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogyan kell szőrén felülni a...

Hogyan kell szőrén felülni a lóra?

Figyelt kérdés

Többször is halottam, olvastam, hogy van rá valamilyen jó technika, de eddig még sosem jöttem rá hogyan kell. Valaki letudná írni szépen és világosan? Vagy ami még jobb lenne esetleg valamilyen videót tudnátok linkelni?

Előre is köszönöm szépen! :)



2015. ápr. 28. 16:44
 1/7 anonim ***** válasza:
2015. ápr. 28. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Van, de negy gyakrolod, mert kvázi kínzás. Fel kel rá ugrani, teljes súlyod lendülettel érkezik a hátára. Képzeld azt, mintha hátba vernének egy cementeszsákkal. Nem kellemes és cseppet se tesz jót a hátnak.
2015. ápr. 28. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

vannak idióták akik ugrálnak fel a lóra, lőni kéne mindet. 2 humánus megoldás van :

1: feldobnak

2: magasabb tárgyról (korlát,fellépő ilyesmik) felszállsz .

2015. ápr. 28. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Igen, arra gondoltam ami az első videóban volt, de ha az rossz a lónak akkor maradok a hagyományos megoldásnál (székről).
2015. ápr. 28. 18:21
 5/7 anonim ***** válasza:

Én a múltkor láttam egy "ókori lóra ülés"-t. Nekem nagyon tetszett. Esetleg nézd meg.

https://www.youtube.com/watch?v=Dl2MGcxNFKg

2015. ápr. 29. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 rebcse válasza:

Szia!


Mi, drága lovacskámmal egész egyedi kis módszert alakítottunk ki erre :)

Mivel már magában a marja is magasabban van, mint az én fejem búbja ezért én sohasem tudtam rá felugrani, hiába próbáltam. Sokszor járok vele reggelente boltba, délután postára.. stb. lusta vagyok rá nyerget rakni (télen pedig mert melegít :D )

Otthon ugye még könnyedén felmásztam rá, de ott mindig be kellett őt állítani az árokba, vagy a villanyoszlop mellől másztam fel rá. Baromi kényelmetlen módszer ez is.

Azonban pár évvel ezelőtt szórakoztam vele egy kicsit, míg beszélgettem az ismerősömmel s míg ő legelt én rátámaszkodtam, rádőltem (szokásom az ilyesmi, ha jobban belegondolok neki is, gyakran szeret aludni a vállamon :) ), rátettem a lábam a nyakára (térdhajlatom volt a nyakán) egy idő után, mikor felemelte a fejét felemelt engem is.

Azóta, ha szőrén lovagolok mindig így szállok fel, magától segít, elég beállnom mellé s megérinteni a nyakát. Ő leteszi a fejét s amint ráraktam a már fentebb említett módon a lábam felemel. Néha még tuszkol is, rámsegít ha nagy a batyu nálam és lenntart a súly. Ezt nagyjából magától tanulta meg, nem fáj neki és bármikor, kötőfék, kantár és egyéb segédeszközök nélkül megcsinálja. Szerintem ez egy jó módszer, bár elég egyedi :D

Azt azért hozzá kell még tennem, hogy a lovacska születése óta az enyém, egymást tanítgattuk, együtt nőttünk fel :)

2015. ápr. 30. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Szia, én pónin lovaglok, én úgy csinálom hogy elkezdek szökdelni és mikor lendületet vettem felugrik rá a hasammal, és átteszem a lábamat... Nekem se ment eleinte, de mostmár a lovam is tudja hogy mi történik a hátán...
2017. júl. 19. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!