Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Egy 22.23 éves volt iskolalóna...

Egy 22.23 éves volt iskolalónak jó ha kb. heti háromszor-négyszer lovagolom? (részletek lent)

Figyelt kérdés
még csak 12 éves vagyok és van egy 17-18 éves iskolaló egy lovardában, akit nagyon megszerettem és gondoltam, hogyha elkezdhetek diákmunkázni, mondjuk az egyik lovas ismerősömmel megvehetnénk és ketten tartanánk el. Ez valószínüleg működne, de az jó lenne a lónak, ha heti négyszer lovagolnák? Persze közben 1-2 napon kimenné(n)k futószárazni egy kicsit, vagy csak lecsutakolni stb., de ez így jó lenne? Egy saját lóért akármennyit szívesen dolgoznék, és kiszámítottam, hogy ha még az egész ló költségét nézem, akkor is ki tudnám majd fizetni (igaz, hogy ezért keményen meg is kell dolgoznom majd...). Szerintetek ez így jó lenne? Csak mert úgy sajnálom szegényt, szeretnék nyugodt, szeretetteljes félig nyugdíjas kort biztosítani neki. :( Persze, amikor eljönne az idő, akkor "nyugdíjaznám", de a kezeim közül ki nem adnám. Mellesleg nemsokára tervezek egy nyuszit örökbefogadni, szóval szerintem ez az állatmentés a mániám lesz :D

2016. márc. 30. 20:25
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
És vagy boxos, vagy félridegtartásban lenne
2016. márc. 30. 20:31
 2/13 lovasleányka válasza:
100%
Szerintem ha szüleid is beleegyeznek nincsen olyan ami gátat szab :) és tök jó dolog hogy ennyire állat barát vagy. Amit leírtál hogy lovagolnád, futószáraznád az úgy jó de kérdezd meg a gazdáját hogy milyen napokon mit hogyan csinált a ló mert a hirtelen változás nem tesz jót (tapasztalatból mondom) a pacihoz és a nyuszihoz sok-sok sikert remélem meglesznek :)
2016. márc. 30. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk a 23 évesünknek az állatorvos javasolt könnyű munkát (keringés problémák). Nagy egyedi különbségek lehetnek a lovaknál, nem lehet így általánosságban kijelenteni, hogy ebben a korban mi jó, mi nem. A futószárazással okosan, a kicsi körön való mozgás nem igazán jó az öreg ízületeinek.
2016. márc. 30. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, amúgy oktatóló, szóval hogy mit csinált az kb. minden nap ugyan az, azt, hogy mennyit bír, aztt meegkérdezem majd az oktatómtól, neki is van ugyan onnan egy kicait idősevb lova, és a futószárazás normális nagykörön gondoltam, szóval nem ilyen kicsin.
2016. márc. 30. 21:57
 5/13 A kérdező kommentje:
Ment amúgy a zöld pacsi :-)
2016. márc. 30. 22:01
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon jo latni, hogy vannak ilyen gyerekek\tinik még. Magamat latom benned, énis igy cselekedek nemsokarra csak én mar felnőtt vagyok.


Mire odakerulsz megtanulod mire van szüksége a lovaknak, különösen annak amelyik a tied lesz. Szoval egyenlore figyelj es tanulj. Elore ugysem lehet tudni, meg igy látatlanban hogy milyen igényei lesznek majd.


Példaértékű szerintem amit bevallalsz! Szoval kitartás es sok sikert! :)

2016. márc. 30. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Szia!

Az elképzeléseid jók, de ez még a jövőzenéje , mert diákmunkát is a legtöbb helyen 16 éves kortól lehet kezdeni. Addigra még sok minden változhat (sokat fejlődhetsz és tanulhatsz a lovakkal kapcsolatban is), DE a mentalitásod és a lovakhoz való hozzáállásod becsülendő és remélem nem fog változni. Ne keseredj el ha pont ezt a lovat nem sikerül majd úgy a gondozásotok alá venni, mint eltervezted, mert nagyon sok ilyen gazdára vágyó ló van még a világon :). Sok sikert a nyuszihoz és minden jövőbeli lovadhoz! (Remélem nem találod sértőnek amit írtam mert semmi rossz szándék nincs bennem, sőt!)

2016. ápr. 3. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 Agi*('9') válasza:
Te hova jársz lovagolni ha mar meg kerdezhetem???? Mert en is el akarok kezdeni majd de az elképzelések szuper de amugy az en fejemben is ilyesmi jar.;)
2016. ápr. 4. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

16 éves korod előtt ne mdolgozhatsz, ha jól emlékszem, de ha tévedek, a korhatás akkor is 14 év.

Ezen túlmenően, a lónak mindenképpen kell a mozgás, bokszos tartást nem is javasolnék jó szívvel. A teljes állítás a legrosszabb, amit tehettek vele, viszont edzői jelenlét szükséges lenne.

Viszont, amit még nem ajánlok, hogy kettesben tartsatok egy lovat. Közös lónak... Szóval azt nagyon meg kéne gondolni, mert hiábaa szép és jó most minden, ez nem garantált, hogy még egy évtizedig így is marad.

Vagy ki fizet, ha pl a másik lány alatt lesérül a ló? Mert a közös tartás azt jelenti, hogy anyagi felelősséged van, mivel a ó a tulajdonod, így neked kell kezeltetni. Ez akár százezres tétel is lehet rosszabb esetben...

2016. ápr. 9. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Igen, tudom, hogy a ló lesérülhet és az több százezres költséget is jelent, most így belegondolva, lehet, hogy csak 17 évesen veszek lovat, a felestartás meg megbízható ismerőssel lenne majd, meg lehet, hogy egy fiatalabb, jobb képességű lovat fogok venni (amivel le tudok majd rajtengedélyvizsgázni), szóval még nem teljes a terv... :) Köszönöm a tanácsokat, ment mindenkinek a zöld pacsi :)
2016. ápr. 11. 20:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!