Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Manapság az emberek miért...

Manapság az emberek miért szeretik még annyira a lovakat, meg a lovaglást, amikor már rég vannak autók, amik sokkal olcsóbbak és hasznosabbak?

Figyelt kérdés

Bocsi, lehet, hogy butának tűnik a kérdésem, de elmagyarázom mire gondolok:


Régen nagyon fontosak voltak a lovak, mert a fő közlekedési formát képviselték a gyalogláson és a hajózáson kívül. Lovak húzták a szekereket, ez volt kb. az autó elődje, meg lovagolni is lehetett, ez meg a motor és a kerékpár elődje volt.


Régen se lehetett akárkinek lova, és még manapság is drága mulatság és sok időt felemésztő elfoglaltság egy lovat eltartani, gondozni. Lényegében ahhoz, hogy lovad legyen, valamilyen szinten az egész életedet köré kell építened. Cserébe nem olyan gyors, mint az autó, nem bír akkora terhet el, mint egy autó, sokkal drágább, mint egy autó, és sokkal nehezebb dolog lovat gondozni, mint autót szerelni.


Persze, a ló egy élőlény, értelmes, hűséges és aranyos háziállat, de egy kutya vagy akár egy patkány is hasonlóan jó kapcsolatot tud kialakítani a gazdájával. Igaz, hogy gyakorlati hasznuk nincsen, és sokkal kisebb testűek, de akinek egy majdnem emberi intelligenciával rendelkező háziállat kell, azt a társas igényt ugyanúgy kielégíti a kutya vagy a patkány is.



2016. jún. 30. 17:31
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
58%
Ez akkora marhaság ... Te miért szereted a kutyád ? Akár patkányod ??? Egyik sem az auto elödje ...
2016. jún. 30. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Azért az "árnál" érdemes egy picit itt megállni.

Persze vannak lovak amelyek milliókat érnek, viszont vannak lovak amelyeket egy százasért is megvehetsz. Itt pl nálunk a szomszédban most van eladó egy walesi póni 30 ezerért, de ezelőtt 2 hónapja volt egy 3 éves kisbéri 70 ért. Tehát azért ha az ember nem egy verseny lovat akar hanem csak hobbi szinten szeretne vele foglalkozni akkor az autója mellett lehet egy pacia is.

Nekem is van lovam, én pl nagyon is érzékeny vagyok a ló jólétével kapcsolatban és nem egy milliós ló hanem csak max 500, de itt nem is az ára a lényeg hanem az, hogy van, és ha van akkor kapjon meg minden figyelmet a gazdájától.

2016. jún. 30. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
A lovazás egy életforma,egy életérzés,amit egy állat sem tud úgy átadni. De felesleges egy olyan embernek monológot írni róla aki még egyszersem érezte meg a dolog ízét.Az igaz h drága,és ha otthon tartod akkor nincs életed,de az emberek többsége bértartásban tartja ahol egy kisebb vagyonért gondozzák helyette,övé csak az élvezet,nincs vele munkája így akkor megy nyaralni meg ide-oda amikor akar. Ez a kocsi egy elég rossz példa volt,van aki a benzingőzre izgul,van aki meg arra h sportoljon,vágtasson az erdőbe . Egy vasdarabot felesleges élőlényhez hasonlítani,jó persze ha az ember odalép és érzi h megy az autó,de nem hasonlítható egy sportsikerhez vagy egy jó vágtázáshoz.. hasznosságban és haszontalanságban is faxság összemérni ,kinek mire van szüksége és igénye.. ne haragudj,de ez egy idióta kérdés.
2016. jún. 30. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Ilyenek a HOBBIÁLLATOK.Nem a haszonért tartod őket, hanem azért mert szereted őket és egy ,,barátot" találasz bennük.A patkányt és a kutyát is azért tartod.
2016. júl. 1. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező!

Gondolom hogy te a mai inteligens világban élsz amely, halad a korral. De vannak Tanyák, Akár faluk, Akol sok családnak nem telik autóra és a ló nekik akár örökség is lehet. Na de térjünk rá arra amire te gondolsz, Igaz hogy a lovak sok időt és munkát , türelmet , gondozást igényelnek de számomra unalmas lenne az élet nélkülük :D ha a kutya nem engedelmeskedik akkor rácsapsz az orrara és máris szégyenli magát (jól nevelt kutya esetében) A trükköket is gyorsan tanulják. Igazad van hogy az egész életet körbe hálózzák és muszáj napi szinten foglalkozni velük, De ez egy hobbi és egy sport is...akár egy létforma. De az a lényeg, hogy szerintem az autók lehet hogy hasznosabbak de hogyha lovak körül nőttél fel és rájöttél hogy, milyen kis szeretet teljes állat akkor megérted ;)

2016. júl. 1. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Képzeld, most már nem közlekedésre használják. Lovaglás végülis egy sport, amit szeretnek csinálni a lovas emberek, és ehhez szükség van a lóra. Valaki a labdát szereti kergetni, valaki (én is) lovagolni.

És minek fociznak? Ott van a fifa vagy mit tudom én mi, lejátszhatnák ott az EB-t.

Te minek tartasz kutyát, ha most már van ház riasztó, és nincsenek birkáid amit terelgetni kéne? Eredetileg ilyesmikre találták ki a kutyákat. És a macska minek? Van már egérméreg.

2016. júl. 1. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 veterán vas ***** válasza:
100%

Biztos én élek rossz helyen, de a baráti körömben még senkitől sem hallottam, hogy egy patkánnyal jó kapcsolatot alakított ki. :)

Pedig -mint írod- egy majdnem emberi intelligenciával rendelkező társas lény.

Jó tudni.

2016. júl. 1. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
A patkányoknak kb. annyi esze van mint a kutyáknak, csak nem olyan népszerű háziállatok. Ha van egy patkányod és sokat foglalkozol vele, jól ki lehet vele jönni. Ha hazajössz, már visít, hogy foglalkozz vele, felmászik a válladra, ha meglát akkor megnyugszik, jön hozzád stb. Van esze.
2016. júl. 1. 19:55
 9/13 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező, ne haragudj, de ezt a kérdést ilyen formában igazából teljesen felesleges volt feltenni. Nálam ott elbukott a dolog, hogy összehasonlítod az autókkal, motorokkal a lovat, márpedig nem tűnsz hülyének, de azt akkor tudhatnád, hogy a lovak ma már elsősorban nem a közlekedésben használatosak. Na, nekem itt a pont, ezt nem kell ragozni.

Valóban voltak olyan idők, amikor nem lehetett akárkinek lova, de olyanok is, amikor szinte minden háztartásban úgymond "alap" volt a ló. Hát igen, ma már tényleg nem engedheti meg magának akárki. Előttem sokan írták már, hogy miért is rajongunk értük annyira, viszont ezt egy laikusnak nem lehet elmagyarázni, ebbe ha belekóstol az ember, csak akkor érti meg. :)

2016. júl. 1. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:
Nekme mostanság lett lovam előtte nagyon sokáig iskolalovakon lovagoltam és ha nem versenyistálóba jár az ember akkor azert kifizethető a lovaglás is. Szerintem se lehet állatot egy tárgyhoz hasonlitani. Egy autoval vagy motorral nem tudod azt megcsinalni mint egy loval az nem igazan viszonozza a kedvesseged es szerintem nincs ahoz foghato erzes mint amikor versenyeket nyersz a lovaddal együtt vagy akár csak egy fáraszto nap utan a hatara pattansz es a barataiddal egyutt kilovagolsz az erdobe vagy mezor dumaltok röhogtok es száguldoztok de ezt igazan csak akkor erted meg ha mar atelted. Szerintem ezek azok a dolgok amik miatt meg mindig sokan szeretnek lovagolni es sokan szeretik a lovakat(es nem utolso sorban gyonyoru mltosag teljes allatok):)
2016. júl. 7. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!