Kezdőoldal » Állatok » Lovak » A zipzáros lovaglócipő vagy a...

A zipzáros lovaglócipő vagy a belebújós a jobb? Van különbség? Vélemény? (Esetleg fűzős? ) Kesztyűnél bőr vagy műbőr?

Figyelt kérdés

Néztem cipőket az biztos, hogy bőr lesz, de nem tudom hogy milyen legyen.

2 között gondolkodom van egy belebújós és egy zipzáros. A zipzáros kicsit drágább de karcsúsítottabbnak tűnik.

1. Melyik a kényelmes?

2. Melyiket érdemes megvenni? (Eddig belebújósom volt nagyon kényelmes volt csak nézegettem jobbakat)

3. A kesztyűmet is le szeretném cserélni eddig egy hasított műbőr volt ami szerintem elég jó mert télen sem fázott benne a kezem (föleg ha már lovon voltam) illetve nyáron sem izzadtam meg benne (melegem volt és kicsit izzadt de nem annyira mint ahogy várná az ember 35C°ban kesztyűben). Szóval bőrt tervezek venni. Az sem melegebb nyáron vagy hidegebb télen? Tényleg annyival jobb? Nem fog besülni alatta a kezem? Jobb a fogás?

A válaszokat előre is köszi :)



2016. júl. 5. 11:46
 1/8 anonim ***** válasza:

Cipőből igazából nem számít szerintem annyira, hogy belebújós vagy cipzáras, kinek mi a kényelmesebb, meg melyiket preferálod jobban. Csizma esetén nekem abszolút a cipzáras jöhet csak szóba, sokkal praktikusabb, de oda kell rá figyelni, nem szabad rángatni, mert hamar tönkremehet. A cipzáras cipőnek is meg van ez a hátulütője, én a legtöbb ismerősömnél mindig azt láttam, hogy a cipzár ment szét leghamarabb a cipőn. Nem tudom, milyen kategóriában keresel cipőt, a jobb minőségűek már mind bőrből készülnek és azokon a cipzár már szinte egy alap dolog.

A kesztyűvel kapcsolatban pont volt egy kérdés most nem rég, én javasoltam ott egy kesztyűt, ha gondolod elolvasod. De támogatom, hogy bőr kesztyűt vegyél, a kérdésekre válaszolva hát, igen, nekem jobban megérte egy minőségi kesztyűt megvenni és tényleg jobb érzést adott lovaglás közben. Akár télen, akár nyáron, sose volt vele problémám, mindig tökéletes volt és sokáig nyúzhatta az ember.

2016. júl. 5. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

1.) Talán a cipzárosból és a fűzősből kicsit könnyebb keskeny lábra megfelelőt találni, de ha passzol a lábadra, akkor bármelyik kényelmes lehet.


2.) MIndegyikből van strapabíró, és kevésbé az. Ez nem a belbújósságon, vagy cipzárosságon, hanem az alapanyagok és az elkészítés minőségén múlik inkább. Az olcsó valószínűleg, csak hónapokat bír, de sajnos a drága sem garantáltan tartós.


3.) A valódi bőr kesztyű általában jobb viselet és tartósabb, mint a mű.

2016. júl. 5. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nekem eddig a legtartósabb cipőm egy belebújós, márka nélküli, újonnan 6 ezer forintos, bőr cipő volt. Nagyjából 6 évig bírta. Azóta vettem drágább, olcsóbb, használt, új cipőt is, de egyszerűen meg se közelítik a hat éves élettartamot, pedig próbálom javíttatni őket, amíg lehet.
2016. júl. 5. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Kesztyű téren akkor bőrt választok eddig csak a szellőzés aggasztott hogy az is ugyanolyan jó-e. Roeckl kesztyűben gondolkodom. Van tapasztalatotok?

Cipőből 18 ezer Ft körülieket néztem konkrétan Horze termékeket (vagy Daslö). Szóval összefoglalva a zipzáros "szebb" mármint jobban karcsúsít de elromolhat a zipzárja. A gumisnak nem. Hordasilag van különbség? Esetleg a zipzár miatt nem tudpm lenyomni a sarkam mert nyomja a lábam?

Köszi a válaszokat, megya zöld :) de jöhetnek még valaszok :)

2016. júl. 6. 14:05
 5/8 anonim ***** válasza:
A cipzáras cipőben is ugyanúgy le tudod nyomni a sarkadat, ne aggódj. -a Horze cipőit viszont nem igazán ajánlom, ár-érték arányban nem túl jók sajnos.
2016. júl. 6. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
A gumiban nekem nem sikerült annyira lenyomnom a sarkamat. Most egy bőr cipőm van (Horze), és nagyon szeretem.
2016. júl. 8. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Gumit nem is vennék. Akkor szerinted jók a Horzeok? :)
2016. júl. 8. 23:02
 8/8 anonim ***** válasza:

[link]

nekem ez a típus van, és nagyon tudom ajánlani :) -előző voltam

2016. júl. 9. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!