Kezdőoldal » Állatok » Lovak » A lovam egyik napról a másikra...

A lovam egyik napról a másikra elkezdett köhögni, csak úgy néz ki munka közben. Mitől lehet? Többi lent.

Figyelt kérdés
1 éve van egy lovam, még semmilyen baja nem volt, nem hajlamos betegségekre. 12 éves magyar sportló. Rendszeresen járok ki hozzá. Voltam nála egy pénteki napon, terepeztünk ahog szoktunk, semmi baja. Szombat pihi, vasárnap ismét mentem hozzá, és szinte végig köhögte az egész terepet. Amint leszálltam, még egy köhintett, majd ismét semmi baja nem volt. Nem tűnik betegnek, olyan mint szokott, terepen is köhögés ellenére élénken ment. Mi lehet a baj?

2016. júl. 11. 10:41
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
0%
Vasárnap meccsnap volt, biztos sok sörrel hangolt a meccsre vagy hangosan szurkolt.
2016. júl. 11. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
Allergiára tippelek. Valószínűleg most virágzik, amire allergiás. Én megcsináltatnám a vizsgálatot.Egyébként is érdemes tudni, de nálad különösen.
2016. júl. 11. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Tavaly júliusban is lovagoltam, ugyanígy terepen, szinte ugyanott, és sosem köhögött... az allergia kijöhet később is?:/
2016. júl. 11. 10:54
 4/18 anonim ***** válasza:
Szerintem pont úgy, mint az embernél, lónál is kijöhet. De lehet hogy valami kultúrnövény pollenjére allergiás, ami mondjuk tavaly nem volt ott. Feltéve, hogy mezőgazdasági területről van szó.
2016. júl. 11. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Gödön lovagolok, az út mentén szinte mindenhol kukorica, búza árpa zab lucerna van. Eddig sosem volt gond, de egy allergia vizsgálat nem árthat.
2016. júl. 11. 11:10
 6/18 anonim ***** válasza:
Nincs valami olyan, ami tavaly nem volt? Pl. napraforgó? Kehesség, hacsak nem forráztad le a tüdejét nem hinném, hogy ennyire hirtelen jön ki. Apropó, nem forráztad le a tüdejét?
2016. júl. 11. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Nem, erre mindig figyelek, mmunka után hosszan és sokat sétálok, és mikor visszaérünk a lovardába, akkor sem rögtön iszik. Légzése is mindig nyugodt, nem egy fújttós, szuszogós ló, normálisan vesz levegőt munka előtt/közben/ után is.
2016. júl. 11. 11:26
 8/18 anonim válasza:

Sziasztok. Ez engem is érdekelne.. az én lovam is egy párnapja köhög és csorog az orra. :( Van étvágya és egyáltalán nem kedvtelen. Ugyan olyan mint szokott lenni.

Nekem is 1 éve van tavaly a másik helyen nem volt ilyen baja 1 hónapja került az új helyére mert elköltöztünk. Most akácos erdőbe van.. Elvezettem a parlagfű mellett és 5x köhintett. Az orrából sárga takony folyik. Először azt hittem megfázott és tormát etettem vele. Most gondolkodom a kamillán hogy azt adok neki szárítva. Vagy nem jó ötlet? Én is ki tudom tesztelni otthon hogy mire allergiás a lovam?

Érdekelne hogy milyen árba van egy ilyen allergia teszt?

2016. júl. 11. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
Nincs nagy por,illetve a széna locsolva van?
2016. júl. 11. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

Az is lehet amúgy, hogy egyzerűen csak megfázott, vagy van valami kis betegsége, dolgozik az immunrenndszere, és pár nap alatt magától elmúlik. Legalábbis nálam pl olyan volt, hogy kijött rajta a dolog, és 3 vagy 4 nap alatt teljesen el is múlt, azóta semmi. Ez évekkel ez előtt volt.

DE azt nem mondanám, hogy ne hívj hozzá orvost, hanem várd ki, mi lesz. Mindnképp nézzen rá doki!

2016. júl. 11. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!