Kezdőoldal » Állatok » Lovak » A lovam egyik napról a másikra...

A lovam egyik napról a másikra elkezdett köhögni, csak úgy néz ki munka közben. Mitől lehet? Többi lent.

Figyelt kérdés
1 éve van egy lovam, még semmilyen baja nem volt, nem hajlamos betegségekre. 12 éves magyar sportló. Rendszeresen járok ki hozzá. Voltam nála egy pénteki napon, terepeztünk ahog szoktunk, semmi baja. Szombat pihi, vasárnap ismét mentem hozzá, és szinte végig köhögte az egész terepet. Amint leszálltam, még egy köhintett, majd ismét semmi baja nem volt. Nem tűnik betegnek, olyan mint szokott, terepen is köhögés ellenére élénken ment. Mi lehet a baj?

2016. júl. 11. 10:41
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
Ma voltam kint nála, direkt csak bent körkarámban mozgattam, ott is köhög e, sajnos igen, nem olyan sokszor, mint tegnap, de köhintett párat... megnézte egy ismerősöm, nem állatorvos, de felesége állatorvos, azt mondta, be van dagadva a nyakában valami mirigy, ACC-t javasolta, de lehet csak valami felsértette a szémából, nem tudni. Most hívom az állatorvost, de hnap már locsolják a szénáját, edig nem volt locsolva de nem volt baj eddig sosem.
2016. júl. 11. 18:13
 12/18 anonim ***** válasza:
Nyáron a nagy melegben még jobban betesz a poros takarmány.
2016. júl. 11. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:
Ma jön a doki, kiváncsi vagyok mit mondd.:/
2016. júl. 12. 09:52
 14/18 anonim válasza:
Írd meg hogy mi volt. :)
2016. júl. 12. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:
Állatorvos szerint valószínűleg allergia, nincs láza, és minden más normális, tehát nem valószínű, hogy bakteriális a dolog. Kapott egy szteroid injekciót, amitől pár napon belül jobban lesz, illetve 2 hetes Bisolvon kúra, plusz gyógynövénykeverék a napi zab adagjához. Remélem jövőhétre elmúlik a köhögése.:)
2016. júl. 12. 18:20
 16/18 anonim ***** válasza:
Vigyázz vele akkor, mert az allergia sokszor a kehesség előszobája. Reméljük, hamar rendbe jön :)
2016. júl. 13. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Tapasztalatbol:

Ha folyik az orra 100% allergia! Adjatok neki kopteto hatasu zoldseget pl voroshagyma es az kihozza a valadekot az orrabol! Azert kohog mert azt akarja felhozni!!!

+Fitocavallo gyogynovenyek!!

Ha nem folyik akkor is erdemes kiprobalni.

2016. júl. 13. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:
Sziasztok, azért írom, hátha valaki hasonló cípőben jár ló-köhögés ügyben (kívánom, hogy ne legyetek). Ahogy írtam , a doki Bisolvon kúrát és gyógynövényeket adott, sajnos a doki után már el kellett utaznom, így nem tudtam figyelni a múlt héten az állapotát, de ma voltam nála végre, megmozgattam, és boldogan mondhatom, hogy nem köhögött egyet sem hála Istennek!:) Életvidám továbbra is, eszik, iszik, trágyázik rendesen stb. Rendesen örült, mikor meglátott a karámja előtt...:) Szóval köszi a tippeket, és remélem ha másnak is hsonló gondja lesz, hamar túllesztek rajta. Sok helyen láttam, hogy jó a Bisolvon, ezekszerint nekünk is bevált, így merem ajánlani.
2016. júl. 18. 20:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!