Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Miért nem tudom magam megtarta...

Lilike0130 kérdése:

Miért nem tudom magam megtartani rendesen vágtába?

Figyelt kérdés
Fútószáron szoktam vágtázni de állandóan csak pattogok és kicsúszik a lábam a kengyelből hiába szorítom a combom, próbálok hátradőlni egyszerűen nem megy.Mit csináljak?

2016. júl. 29. 12:59
 1/7 anonim ***** válasza:
90%
És ügetni rendesen tudsz? Egyéként így látatlanba elég nehéz megmondani, az oktató nem mond erre semmit?
2016. júl. 29. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
78%

Elmaradsz a nyeregtörlésben az ütemtől, gondolom én.

Ki mondta, hogy szorítanod kell? Amíg az ember tanul lovagolni, ha szorít, akkor ki is emelkedik a kerekebbik fele, márpedig épp az ellenkezője a cél...

Hátradőlni mihez képest? Előredőlt állapothoz képest? Mert a függőlegeshez képest sose - pontosabban egy láthatatlan mértéknyit majd akkor, ha saját magad állítod meg a lovat..

2016. júl. 29. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
89%
Görcsös lehetsz. Lazíts!
2016. júl. 29. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Közönöm a válaszokat kivéve az elsőt megpróbálok figyelni az írottakra szívesen várok több választ is nyugodtan írjatok csak ne baromságokat
2016. júl. 29. 13:38
 5/7 anonim ***** válasza:
Miota gyakorolsz? Mert az elso alkalmaknal ez kb.torvenyszeru. Probalj meg lazitani es ahogy mondtak, ne szorits, mert akkor meg inkabb pattogni fogsz. Csak a labadra figyelj, hogy a sarkad lent maradjon es ha van ra lehetoseg, eloszor kengyel nelkul gyakorolj (mondjuk en azt hittem, a vagta tanitasat mindenhol igy kezdik, de ezek szerint tevedtem). Es esetleg nincs nalatok lovastorna? Olyankor kapaszkodos hevederrel szoktak vagtaztatni es szerintem az nagyon sokat segitene, hogy a nyeregben is el tudj lazulni.
2016. júl. 29. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező, szerintem az első válaszoló jól mondja.

Először is szerintem jobb lenne átnézni az alapokat újra, voltizshevederrel. Nem hinnéd, de rengeteget segít. Jó, persze, az első 3 lovaglás koncentrációt igényel, de ha megszokod a helyes ülést, akkor simán fog menni a vágta.

Szerintem a tanügetés tökéletes gyakorlat erre. Kellemetlen, pattogós az elején, de megtanulod, hogy csak úgy lesz tűrhető, hogyha beleülsz. És ha ezek után jön a vágta, az már mennyország lesz. Kényelmes, lendületes jármód.

Sajnos én csak ezeket tudom ajánlani, én hamar ráéreztem a ritmusára a dolognak.

További sok sikert! :-)

2016. júl. 29. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Sziasztok voltizs hevederrel is szoktam vágtázni azon teljesen jól megy és tanügetésem is nagyon jó azt mondja az edzőm de azért köszönöm a válaszokat
2016. aug. 1. 13:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!