Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Kb. Mennyibe kerül 1 ló...

Kb. Mennyibe kerül 1 ló takarmányozása havonta?

Figyelt kérdés

Valaki tapasztalt feltudná nekem vázolni, hogy egy lipicai lónak mennyibe fáj a takrmányozása egy hónapban? (Széna,kukorica,zab) Illetve,alomnak havonta mennyi szalma kell?!

Köszönöm! ^^


2016. aug. 1. 03:10
 1/5 anonim válasza:

Szia! Én 4 lovat etetek 2 mini ló és két közepes méretű .

Rengeteget esznek van mikor kaszálva van nekik de ha bálában mérem akkor heti 14 kis bála elmegy (1 etetésre 1 bála -> reggel , este + napközben is kapnak vagy legelnek vagy zöldet) , a nagyot még nem jöttem rá mennyi ideig elég de változó. Kukorica is saját termelés illetve az abrak is.

Ezen kívül kapnak tápot/müzlit. Az alom pedig forgács mert gumis boxban vannak éjjel.

Hogy konkrétan a kérdésedre is válaszoljak szerintem 15-20 ezernél nem lehet több, de ez függ attól is hogy hol laksz és esetleg van e valami amit magadnak termelsz. :)

2016. aug. 1. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:

Ja és az alom kérdésre a szalma.

Függ azért a lótól is nekem egyik nagy szépen egy helyre csinálja, de a másik az az egész boxot össze vissza teli pisili/ trágyázza így az egyiknek csak kis részt kell általában újra almolni míg a másiknak általában az egészet teljesen

2016. aug. 1. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget!:)
2016. aug. 1. 15:14
 4/5 anonim ***** válasza:

Az én lovam havi cirka másfél 120-as, vagy kevesebb, mint egy 160-as körbála gyepszénát eszik meg (Ad libitum etetve), a szalmából a nyitott boxban havi egy körbála fogy.

Az abrakolás nagyon egyedfüggő, én a kukoricát hanyagolnám, zabban, árpában gondolkodj, a kukoricát max, kiegészítésnek, kis mennyiségben lehet etetni. Nekem cirka egy mázsa abrak fogy havonta.


Az abrak mázsája kb. 5500 Ft, a széna cirka 8000 Ft, a szalma 3000. Plusz vitaminnyalósó, zöldség, gyümölcs, kis lucerna, össz-vissz kb. 25 ezer/hó.

2016. aug. 2. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

(Max.havi 30.000 forintért vállalol be lovat, bármennyire is szeretném, de úgy látom megfogom tudni oldani!)

2016. aug. 3. 18:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!