Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Lovakkal szeretnék foglalkozni...

Lovakkal szeretnék foglalkozni. Nem késő még elkezdeni?

Figyelt kérdés

18 éves vagyok és barátnőm bevezetett ebbe a lovas világba. Eddig egyszer ültem még csak lovon, de nagyon szeretnék velük folgalkozni, mert annyira megtetszett.

Most gimnáziumba járok és eddig rendőr szerettem volna lenni, de teljesen kiábrándultam belőle és minden másból is. Még 2 éves van a gimiben, most fogok faktokat választani. Mihez kezdjek?



2016. aug. 19. 09:56
 1/4 anonim ***** válasza:

A lovakkal foglalkozást úgy érted, hogy

-lóbelovagló

-edző

-lovász

-lógyógyász

-...

2016. aug. 19. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Igen
2016. aug. 19. 13:14
 3/4 anonim ***** válasza:
Ez mind szép és jó, de arra is gondolj, hogy valamiből meg is kell élni, főleg ha családot is szeretnél. A lovakkal foglalkozás meg sajnos manapság nem meríti ki ennek a fogalmát. Akiket ismerek, szinte mindegyik másodállásban foglalkozik lovakkal, az a kevés kivétel aki meg nem, az meg vagy nagyon jól csinál valamit vagy sz*rja valahonnét a pénzt, más ötletem nincs, mert lovakból és lovagoltatásból csak szimplán itthon nem lehet megélni. Szóval jó tanácsként mondom, hogy mellé keress még magadnak valamit, ami érdekel.
2016. aug. 19. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Én nem a pénz miatt aggódnék. Egyszer ültél még lovon. Ergo semmit, de semmit se tudsz a lovakról. Nem volt még komoly esésed, ami után vissza tudnál ülni, nem tudsz egy komolybb díjlovas programot lelovagolni, vagy egy ugrópályát. Nem értesz jó eséllyel a lovak testbeszédéhez, etológiájához sem.

Ahhoz, hogy ezzel foglalkozz, nincs még késő, azonban az, hogy ezzel akarsz foglalkozni, merőben elhamarkodott állítás, mivel a dolog árnyoldalát nem ismered még - a lemondást (valakinek etetni, itatni, mozgatni, ganézi is kell, ezek egy részét fix időpontban), az állandó szintentartás/fejlődés időbeli és anyagi terheit, az esések utáni esetleges sokkot, vagy fizikai sérüléseket, a problémásabb lovakkal való munka nehézségeit... stb-stb. Egy felülés után nem lehet megmondani, hogy na, én pl belovagló akarok lenni.

Állatorvos ugyan lehetsz, akár úgy is, hogy a lovas élet végül mégsem jön be - már ha ez az irány is érdekel.

2016. aug. 24. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!