Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hasmenése van a pónimnak!...

Hasmenése van a pónimnak! Mikor kell orvoshoz fordulni?

Figyelt kérdés

Egy zabagép a kicsike, rengeteget eszik. Most lett herélve 1,5 hete, ha ez számíthat (akkor ugye látta állatorvos, makk egészséges volt). Herélés után kb 1 héttel kezdődött nála a hígabb széklet, de az ürülék nem szétfolyós, csak lazább, világosabb színű, de ugyanúgy láthatóak a gombócok. Inkább azzal van a gond, hogy folyton csorog le a lábán a nedvesség...

Előfordulhat, hogy a szomszéd fájáról be potyog az éppen érő szilva a karámba, és ezeket össze szedi (de nem eszik belőle nagy mennyiséget, csak egy-két szemet, ami bepottyan, mert nem tudom mindig kiszedni a leesett szemeket), én arra gondoltam, hogy ettől lehet, ezért nem vagyok benne biztos, hogy rögtön orvost kéne hívni.

Viszont régebben volt ez sárgabarackkal is, hogy néha talált a földön egy-két szemet, de attól semmi baja nem volt.

Elég szívós jószág, minden szarságot megeszik. Szokott enni lehullott sárguló faleveleket, meg mindent amit talál a földön.

Étvágya van (talán túl nagy is), iszik rendesen, nem fekszik, mászkál egész nap és keresi milyen finomságokat talál a földön, tehát nem látszik betegnek.

Nyilván aggódom érte, mert már több napja tart, ez a nedv-folyatás, de valószínűnek tartom, hogy a sok gyümölcstől van. Hívjak állatorvost, vagy még nem olyan komoly, és várjak vele, amíg leérik a szilva?



2016. aug. 21. 11:43
 1/3 A kérdező kommentje:
Elfelejtettem írni, hogy a magvakat a gyümölcsből mindíg kiválogatja és kiköpi! :)
2016. aug. 21. 11:55
 2/3 anonim ***** válasza:

Ha már 3-4 napja fennáll én azért megeresztenék egy telefont hétfőn.

Egyébként mennyit szénázik a póni és milyen kondícióban van, hogy zabagépnek van nyilvánítva? Csak mert ha nincs elhízva, folyamatosan szénáznia kellene.

2016. aug. 21. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Most elmúlt neki 2 napja, reméljük így marad :) Túlkondis picit, de egyébként mindig van előtte széna (lucernás réti széna).

Kap zöldet is rendszeresen.

2016. aug. 22. 19:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!