Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Miért lehet a lovamnak hasmené...

Miért lehet a lovamnak hasmenése? Mit csináljak vele? Részletek lent

Figyelt kérdés
Boxban van egész nap, szénát kap, reggel este 1-1 fándli korpát, munkát nem végez. Heti 4-5x kap pár szem almát, répát. Mitől lehet hasmenése? Mit csináljak vele?
2014. febr. 21. 15:54
 1/8 A kérdező kommentje:
Kb két hete van hasmenése folyamatosan. Herélt, tehát a sárláshoz sincs köze.
2014. febr. 21. 15:56
 2/8 anonim ***** válasza:
43%
Jó élete lehet. Semmi mozgás, belehal az unalomba és még állatorvost se hívsz hozzá, csak áll a saját trágyájában.
2014. febr. 21. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Ha ilyen régóta megy a hasa, akkor gondolom dokit már hívtál hozzá, és ő mindent elmondott ezzel kapcsolatban...
2014. febr. 21. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Jól esnek ezek a válaszok... Mindent megteszek érte, azért nem dolgozik mert van egy ismeretlen eredetű csúnya daganat a csánkján, és folyamatosan vizsgálják, de amíg ki nem derül, hogy mitől van és hogy lehet kezelni, addig tilos neki bármiféle mozgás. Állatorvos háromnaponta jön hozzá, vizsgálja, őt kérdeztem már erről, de azt mondta, hogy nem olyan mértékű, hogy a lónak kára legyen belőle, várjunk egy ideig, hátha elmúlik magától. A saját trágyájában állásról pedig annyit, hogy gumiszőnyeges boksza van, minden nap trágyázzák, minden nap tisztítom, mosom a patáját, és bekenem szárítóval, ha rohadni kezd, és építettem neki olyan kicsi karámot, amiben nem mozoghat, de oda csak úgy tudom kivinni, ha mellette állok és őrzöm, különben ágaskodik. Mindenkinek magáról ad egy képet, ha úgy kritizál, hogy nem ismeri a körülményeket. Amennyit a hónapok óta tartó vizsgálatokra és kezelésre költöttem, úgy hogy már biztosan soha nem lesz lovagolható, abból a pénzből ha vágóra adom, bőven vehettem volna két másik lovat. Tehát továbbra is az érdekelne, van-e valakinek tippje, tanácsa, ötlete a hasmenést illetően.
2014. febr. 21. 16:58
 5/8 anonim ***** válasza:

Nem kap túl sok almát/répát? Én megvonnék tőle mindent, kivéve persze a szénát. Helyette lehetne adni neki háztartási kekszet, de nem hinném, hogy sokat segítene.Amit még ki lehet próbálni, az hogy széna helyett, vagy részben szénarudacskákat kap. ilyenre gondolok:

Ebből én adnék neki napi 3x 1 kg-ot és 2x egy kisebb vasvilla száraz szénát.

Nagyon szép, hogy így kitartasz a lovad mellett!

Egyébként nem értem az előttem szólókat...

2014. febr. 21. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Almát meg répát már csak pár szemet kap, azt azért nem akartam megvonni, mert azzal könnyebb neki beadni a gyógyszereit. Arra gondoltam, hogy talán a korpa túl sok neki, de nem tudom, hogy az okozhat-e hasmenést. A napi 2 fándli korpát az edzőm javasolta mikor leállítottuk, hogy ne legyen kólikás.
2014. febr. 21. 17:18
 7/8 anonim ***** válasza:

a korpa hashajtó hatású, azt nem kéne kapnia, helyette inkább más abrakot, vagy amíg hasmenése van semmit (ha úgy se dolgozik).

a bélflóra helyreállítására próbálkozhatsz joghurttal, de azt abrakba kell keverni. napi 1 kis pohár.

amúgy nagyon jó is hasfogót tud adni az állatorvos, de nyilván nem véletlenül nem adott. a mozgás hiánya nyilván nem tesz jót az emésztésének. a joghurtnál jobb házi praktikával nem tudok szolgálni...


esetleg ha takarmány váltás történt (más típusú széna) attól is lehet, ha van ebbe bármi beleszólásod kaphatna más szénát, ha pl. sarjút kap attól simán lehet eleinte hasmenése.


milyen mértékű, jellegű a hasmenés? csak híg a trágyája, vagy tiszta hasmenés a hátsó lába? csordogál belőle folyamatosan trágyalé, vagy csak mikor ürít akkor nem áll gombócokká az ügy?

2014. febr. 21. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Tiszta trutyi a hátsó lába, folyamatosan csordogál. Akkor jól gyanakodtam, hogy a korpának köze lehet a hasmenéséhez, akkor a korpa adagot csökkentem neki. Joghurttal is megpróbálkozok, ha megeszi. :) A szénába nincs sok beleszólásom sajnos, 30 ló van a lovardában, minden nap új bálákat bontanak, és mivel több helyről van a széna, vannak napok mikor jobb szénát kapnak, meg van hogy rosszabbat. De sose penészes, vagy rohadt, csak van olyan, hogy szúrósabb, vagy nádasabb.
2014. febr. 21. 17:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!