Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Nem akarok terepre menni -...

Nem akarok terepre menni - milyen kifogást mondjak?

Figyelt kérdés

Egy barátnőmmel szoktunk járni lovagolni, de az eddigiekhez képest mintha... nem tudom, megcsappant volna a lovas tudásom. Legutóbbi terepnél le is estem, mert nem tudtam fennmaradni a lovon. Az előző terepnél is elég bizonytalannak éreztem magam, és egyelőre semmi kedvem nincs kimenni. (az esés óta lovagoltam karámban, csak a terepet nem akarom)


Mit mondjak neki, miért ne menjek? Időm úgy-ahogy lenne (bár nyaralok, és most jöttek ki anyumék is, szóval kevesebb lenne az időm, de ha akarnék simán tudnék időt szánni rá, és ezt ő is tudja) és azt meg nem vallhatom be neki hogy félek, mert egyrészt így is a béka s*gge alatt van az önbecsülésem, másrészt ez neki nem kifogás, így is úgy is próbálna hívni.


2016. aug. 22. 10:30
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

és minden hétre majd új hazugságot találsz ki?

ha egyszeri alkalom lenne, ok, de így mondd az igazat és lehet tanítana


én még 1 lóra se tudnék felülni 27F

2016. aug. 22. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Miért nem vállalod, hogy megijedtél és idő kell neked, hogy újra ki merj menni terepre? :o
2016. aug. 22. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Fölösleges hazudozni. Legfeljebb megmondod az igazat és megkéred, hogy figyeljen oda, meg ne vágtázzatok olyan gyorsan.
2016. aug. 22. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Itt nem kapsz majd kifogás-segítségeket, ahogy láttad. Pontosan ugyanígy éreztem már magam, lovaglásban ugyanígy. Mimor estél azért visszaültél ugye? Mert az fontos (hacsak nem törted el valamid)! Mondd neki, hogy szeretnél egy kicsit pihenni, vagy mivel suli fel akarsz rá készülni, de megmondhatod neki, hogy az esés után szeretnél várni, míg újra mész, most még nincs kedved. Én az edzéseket szeretem, de mindig nagyon izgulok előttük, és ez rossz, lehet te is csak ezt érzed. Szerintem a karámot folytasd, és ha majd úgy érzed, megint szeretnél akkor menj. Amíg ezt érzed eszedbe ne jusson terepezni mert ezen fogsz agyalni és bebeszéled hogy nem megy. Ha felkészületlennek érzed magad ne menj hanem gyakorolj, mert ha az veszélyes. Remélem segítettem:)
2016. aug. 22. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Volt olyan lovasom, aki félt a lovamtól. Tagadta, mindig talált kifogást, hogy éppen miért nem 'tud' kijönni terepre. Ha bevallja őszintén, akkor viszont tudtam volna neki segíteni. Ezt is megmondtam neki, de még így is tagadta, hogy félt volna, pedig egyértelműen látszódott rajta, hogy egy merevgörcs az egész csaj. Szóval én azt mondom, légy őszinte, és ha igazán akarsz lovagolni, akkor előbb-utóbb a megoldás is jönni fog, hogy hogyan ne félj, de ezen azért majd tudatosan is kell dolgoznod.
2016. aug. 22. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!