Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mi a véleményetek, orvosi...

Mi a véleményetek, orvosi egyetem mellett belefér heti kétszeri lovaglás? (kivéve vizsgaidőszak)

Figyelt kérdés

2016. aug. 24. 20:59
 1/5 anonim ***** válasza:
persze
2016. aug. 24. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
Igen
2016. aug. 24. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
A mozgás egyébként jót is tesz a tanulásnak is, szóval én a vizsgaidőszakban sem hagynám ki, sőt. Vélhetőleg úgyse azon a 2×1-2 órán fog múlni, és kell a lazítás, mert a feszült figyelem és koncentráció nem tartható heteken át.
2016. aug. 24. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Csak azért kérdeztem, mert elég macerás, de köszi a gyors válaszokat. Edzőterembe is járok, az közelebb van és könnyebb megoldani, de lovak között töltődöm fel igazán. Viszont elég macerás 1-1 óra oda vissza, ha otthonról indulok el, 1 óra a lovon és a többi is mind idő, "előhalászni" a lovat, lepucolni, felnyergelni, bemelegíteni...
2016. aug. 24. 21:22
 5/5 anonim ***** válasza:

persze.sokan abba hagyják egyetem mellett a korábbi hobbijukat időhiány miatt.ez szerintem nagy hiba. arra van idő,amire szánjuk.

szorgalmi időszakban pl péntéken általában hamarabb végzel.akkor is be lehet iktatni egy lovaglást meg hétvégén egyet. szóval megoldható.

vizsgaidőszakban meg kell is a kikapcsolódás. én próbáltam azt is,hogy reggeltől estig folyamatosan tanulok,max pisilni meg enni mentem el gyorsan,de amúgy tényleg egész nap tanultam. nem mondhatnám,hogy túl hatékony volt.

sokkal jobb volt,amikor beosztottam az időmet és a tanulnivalókat. és hagytam magamnak szüneteket. be kell osztani a tanulnivalókat a vizsgáig. minden napra egy egységet ossz be.és utolsó pár nap pedig már csak ismételj.így jobban teljesíthető szerintem. és ha az adott nap végeztél a beoszott tanulnivalóval,akkor nyugodtan dobd félre a könyveket és pihenj egyet.hogy neked ez a pihenés lovaglás,az teljesen mindegy.

+ ha túl vagy egy nehéz vizsgán,akkor aznap úgysem állsz már neki tanulni másra,aznap is elmehetsz pl lovagolni.szóval megoldható.csak jó időbeosztás kell.

első évben azért ne vedd lazán,próbáld kialakítani magad a napirended és hogy neked milyen tanulási módszer a hatékony.de ha már ismered magad pl másodévtől akkor könnyebb lesz beosztani az idődet.

és tényleg ne hagyd abba a lovaglást,bármi is lesz. nem azon a pár órán múlik minden, ne vond meg magadtól.

én pl sorozatokat néztem ,ha végeztem az aznapi tananyaggal.vagy bicikliztem. ez egy fajta jutalom, tudod is magad motiválni,hogy tényleg tanuld meg a mai adagot és csinálhasd amit szeretsz. ha nincs motiváció,akkor az ember elül egész nap a könyv felett és órákat tölt el a bámészkodással meg gondolkozással (másról,nem a tananyagról)annak meg nincs értelme szerintem. ha leülök tanulni akkor tényleg tanulok

2016. aug. 25. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!