Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mi a véleményetek a tinker...

Mi a véleményetek a tinker lovakról?

Figyelt kérdés
Szeretnék venni egyett. Mivel még nem volt dolgom ilyen lóval kíváncsi vagyok, hogy mi a tapasztalatok. Amire kíváncsi vagyok: természet, gyorsan tanul-e, mennyire kényelmesek, van-e gond a lábszőrükkel, gyakran sántulnak-e le, (tudom, hogy sok mindentől függ,de hallottam hogy pl a frízek gyakran sánták, és rossz a lábszerkezetük, pedig elég erős lovak) És amúgy MINDENRE kíváncsi vagyok. Inkább túrázni hasnálnám, terepre, hobbi lovaglásra és néha ugranék vele kicsiket. Tudom, hogy nem ugróló de egy pár cm-t át tud ugrani. A válaszokat előre is kösz!
2016. aug. 30. 15:06
 1/7 A kérdező kommentje:
Bocsi a helyesírási hibákért, de telóról írtam és gyorsan. Nem olvastam vissza. bocsi
2016. aug. 30. 15:08
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Tehát mégcsak nem is láttál ilyet, de azért ilyen fajtájút szeretnél venni. Megkérdezhetem, hogy miért?
2016. aug. 30. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Láttam már ilyet nem arról van szó. Csak arra lennék kíváncsi, amit a kérdésben is leírtam. Egyenlőre csak érdeklődök, ha megtetszik akkor veszek is.
2016. aug. 30. 20:27
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Főleg kocsiló. Terepen is érezni fogod, hogy hamar kifúj, főleg ha vágtázni akarsz, megy egy keveset, azt lendületesen, de aztán kimerül, nem erre van kitalálva. Lépésben sokat bír persze, arra van kitalálva. A lábszőrével rengeteg a macera, könnyen becsomósodik, és a csüdsömör is gyakori vendég tud lenni, ha nem foglalkozol vele szinte naponta.

Irtó kényelmes lovak egyébként, amiket én láttam, nem is voltak félénkek, de ez is leginkább fajtajelleg, a nyugodt, kiegyensúlyozott mentalitás, de persze ez is a használati módtól, a lovastól is függ, meg az egyedtől.

Intelligenciára átlagosnak mondanám.

Ugrani úgy ugrik, mint egy tank, a hosszú csüd miatt egyébként kisebb akadályokra se feltétlenül forszíroznám.

2016. szept. 1. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Akit ismerek nagyon ragszkodó, és aranyos, szelíd, nyugodt paci, de egy kicsit makacs is. De terepen tökéletes, kényelmes is, de az ügetése nagyon öblös és elöször fura. Bár neki elég rossz patái vannak, ez lehet csak egyéni probléma.A szörzetével nincsen különösebb gond.
2016. szept. 1. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Kedves késséges lovak én már lovagoltam tinkeren ugrottam vele 45 cm
2016. szept. 9. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat!
2016. szept. 12. 23:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!