Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Milyen méretű lótakaró kell?...

Milyen méretű lótakaró kell? Milyen anyagú?

Figyelt kérdés

ez lenne életem első lótakarója! Először rendelek!

Hogyan kell lemérni? A csikómnak milyen méret kell?

Annie's - made with love oldalról rendelnék/csináltatnék! Segítsetek kérek! Válaszokat előre is köszönöm!



2016. szept. 2. 19:53
 1/7 anonim ***** válasza:

Martól farig leméred és a kapott szám cm-ben a méret.

Hogy milyen anyagú az attól függ mi a takarózás célja és mikor van a lovon.

2016. szept. 2. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

A tavaszra szeretnék venni nekik, és amikor nem foglalkozunk velük ( nem lovagolunk, szekerezünk )

akkor lenne rajtuk! meg legeléskor! :)

2016. szept. 2. 20:22
 3/7 anonim ***** válasza:
Csikónak nem vennék nagyon drága takarót. Csak szétszaggatja meg kinövi. Én először használtat néznék.
2016. szept. 2. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Tavaszra? Tavasszal az ember leveszi a takarót, nem felrakja.


A legegyszerűbb megoldás egy polár béléses vízálló takaró, amit hordhat a ló egész télen kint is, mert nem túl meleg és nem ázik át. Viszont figyelni kell, hogy ne izzadjon alá. Lehet variálni, hogy csak kinn van rajta vagy bent is, istállózva van-e vagy beállóban.

Nyírott (vagy ősztől, vastagon takart), istállózott lóra többféle takaró kell és nagy odafigyelés.

Télen, nem tavasszal.

2016. szept. 3. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Elnézést!!! mondtam hogy nem értek ehez!!!
2016. szept. 4. 12:28
 6/7 anonim ***** válasza:

De akkor minek takarnád őket? Ha nincs lenyírva, és jó szőrt növeszt, akkor hidd el, hogy nem fázik, ha mégis, azt egyértelműen látni fogod, mert remeg, vacog a foga. Ez többnyire akkor fordul elő, ha a ló már öreg, vagy beteg, és nem növeszt megfelelő szőrt: tehát a rövid, de tömött helyett hosszú, szellős szőre van.

Csikót értelmetlen megnyírni szerintem, ezért takargatni is.

2016. szept. 4. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Adryenn13 ***** válasza:
első kérdésem milyen idős a "csikó"?
2016. dec. 22. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!