Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Szüksége van egy esőtakaróra?

Szüksége van egy esőtakaróra?

Figyelt kérdés
A 12 éves arabom ridegtartásban van és pár napja arra lettem figyelmes, hogy amikor nagyobb eső volt, teljesen átázott a szőre. Felültem rá aznap és mindene remegett. Elég vékony testalkatú, próbáljuk hizlalni, de nagyon nehezen megy. Félek, hogy ez nem tesz jót neki. Eső esetére vegyek neki egy esőtakarót, vagy ridegtartásnál nem érdemes megzavarni a hőháztartását egy esőtakaróval?

2015. nov. 29. 17:02
 1/5 anonim ***** válasza:
Nincs semmilyen fedett hely ahova beálljon rossz idő esetén? Eddig ahol láttam ridegtartást mindenhol volt egy legalább 3 oldalról zárt építmény, szalmával borítva, esőben-hóban oda álltak/feküdtek be a lovak, szerintem sokkal jobb lenne az. Remélem a minuszokban már nem akarod kinn hagyni.
2015. nov. 29. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
nem hinném hogy szükséges. ha ridegben van, akkor nincs is neki semmi beálló? az enyém félridegben van, ott van neki 2 beálló is, de inkább az esőben ácsorog. ha van beállód akkor úgyis tudja hogy neki hogy a jó, ha nincs, azt érdemes lenne építeni neki.
2015. nov. 29. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
19%
Nem takaró kell annak hanem rendes tartás.
2015. nov. 29. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szóval van egy sovány lovad, ami reszket a fagyos esőben. Szerinted? Igen, kell rá takaró, meleg takaró is kellene rá, mert szerencsétlenen ha nincs hús, akkor nem nagyon van ám melege.


Alap: Min. 3 oldalról zárt beálló, szlévédett, esővédett, folyamatos széna, kellő mennyiségű abrak. Vagyis jó kondíció. Emellé sokan tesznek fel még legalább egy vkéony esőtakarót, de rossz kondícióban lévő lóra az is kevés lehet.

2015. nov. 30. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

1 adj neki kukoricát

2 kell takaró

3 ha jég esik?????? ha rá fagy???[...]

2015. nov. 30. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!