Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mit kell csinálni egy csikóval...

Mit kell csinálni egy csikóval, akit korábban leválasztották az anyjától?

Figyelt kérdés

Ismerősöm vett egy kupectől egy csikót, amelyről kiderült, hogy kb. 3 hónapos... Azt mondta az eladó, hogy elpusztult az anyja, de bizonyos forrásokból megtudta, hogy az ürge a pénz miatt adta el és anyja még ott nyihogott szerencsétlenül napokig utána...De mindegy most már megvette. Igazából nincs vele baj, lehet simogatni, nem harap-nem rúg, ismimnek több felnőtt lova is van (heréltek), azok se bántják. A csikó is megeszi azt a kaját, amit a többi lónak ad.

Probléma ez? Mit csináljon most?



2016. szept. 9. 18:35
 1/4 A kérdező kommentje:
Még annyit hozzátennék, hogy mivel messziről hozta, nem fog vesződni azzal, hogy visszaviszi. Se adás-vételi nem volt, csak kifizette kp-ban, amennyi volt és viszlát, szóval e körül nem akar cirkuszolni, mert úgyis letagadnák. Választási korúnak hirdették és mivel nagyobb csikó, ezért nem tűnt fel neki. Már az otthon az állatorvos mondta neki, hogy ez a csikó 3 hónapos kb :/
2016. szept. 9. 18:47
 2/4 anonim ***** válasza:

A sok hozzáértő megy lovat venni. Gratulálok.

Talán szoptatni kéne. Vegyél neki tápszert.

De ha már volt ott egy doki, akkor mért nem neki raktad fel a kérdéseidet?

2016. szept. 10. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Én is vettem 2,5 hònapost!! Tehéntejet ivott cukorral meg 2 tyúktojást beletörtem naponta. Most két éves és semmi baja makk egészségeséleterős csikó. De tejet muszály neki adni 6 hónapos koráig. Ismerősöm 1 hónaposat is felnevelt tehéntejjel.
2016. szept. 12. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Szerintem tudom, hogy hol van az a csikó (de akkor az már négy hónapos, de egy hónapja lett választva), úgyhogy hagyd rájuk. Nem értenek a lovakhoz, hát még a csikóhoz, a legjobb, amit tehetnek vele, ha eladják azt a csikót, de villámgyorsan, vagy elajándékozzák hozzáértőnek. A többi lovukhoz sem értenek, úgyhogy igazából szomorú ez az egész történet...

A tehéntej meg nem az igazi amúgy, kecsketejjel kéne etetni, ha van rá mód.

2016. szept. 12. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!