Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Versenyló visszafogása?

Versenyló visszafogása?

Figyelt kérdés

Egy versenylovat (gallopp) lovagolok.

5 éves,nagyon nem lehet vele bírni,állandóan menne,és csak úgy magától beugrik vágtába még ha nem is indítom,megállitani meg végképp nem.Van egy olyan szokása is hogy lecsapja a fejét nem tudom mire vélni.

Ötletek hogyan lovagljam?Mivel nem akarom tépni a száját.


2016. szept. 13. 13:32
 1/8 anonim ***** válasza:
Először tanulj meg rendesen lovagolni, utána ülj fel a versenylóra.
2016. szept. 13. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Tudok lovagolni de sose ültem ilyen lovon és jelenleg csak ő van akire ülehetek :)
2016. szept. 13. 13:59
 3/8 A kérdező kommentje:
*ülhetek
2016. szept. 13. 13:59
 4/8 anonim ***** válasza:
Nem tudsz lovagolni. Ha tudnál, nem kérdeznél ilyet. Szóval ahogy mondtam: tanulj előbb. Az, hogy ültél már lovon többször is, nem jelenti azt, hogy tudsz lovagolni bármilyen lovon.
2016. szept. 13. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Versenyzik még jelenleg is vagy már nem? ha nem akkor azt át kell rendesen lovagolni . A galoppra szánt telivérek nem kapnak minőségi belovaglást,beülik őket annyira h megtűrje a lovast és valamelyest irányítható legyen,eltűrje a felszerelést,de ezek nem belovagolt lovak éppen ezért rendes átlovaglás nélkül nem lesz finomabb ló. Ezek az engedő puha kézre reagálnak jól,ha engedsz akkor lenyugszik .
2016. szept. 13. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Azt, hogy lecsapja a fejét, nem lehet így értelmezni, körül kéne írnod, hogy mit jelent.

A menőke meg benne van, ez ellen csak energiacsökkentéssel tudsz valamennyire védekezni. Kevesebb szemestakarmány, viszont napi futószáras munka. Munka, nem kötőfékkel rotyózás. Nyereg vagy jártatóheveder, kikötőszár, kantár. Legalább 10-15 kör ügetés, addig nincs vágta. Ha beugrik, felvétel lépésig, kezdi elölről. Utána munkavágta (nem töttyögés, nem rohanás), amíg neki tetszik, plusz 8-10 kört ráveretni, ha ő befejezte. Ezután a felvételek: egy kör ügetés, egy kör vágta, 5x ismétlés. Pár kör séta, másik kéz. Ha menni akar, hagyd, ha nem, 10-10 kör ügetés és vágta, felvételek. Rá fog jönni, hogy nem kell randalírozni, mert lesz még meló utána. Ahhoz van szokva, hogy 5 perc alatt kitoljon mindent magából.

Nyereg alatt ugyanígy. Ha beugrik vágtába, akárhogy is, de lépésig felvenni, és 1 percig séta. Utána ügethet. De ha alaposan le van dolgozatva futószáron, kisebb lesz az arca.

2016. szept. 13. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Plusz következetesen kéne lovagolni. Legyen oka megállni, legyen jutalma annak, ha reagál a testsúlyra, szárra. Másképp hülye lesz megállni, és ezen az se segít, ha a sz.rt is kihajtod belőle.
2016. szept. 13. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Egy telivér azért egy picit más, mint egy félvér, más segítségeket tanult, szóval mindenkinek, aki még nem lovagolt telivért, van tanulnivalója, akármennyire is tud lovagolni.

Jobbat nem tudok mondani, mint hogy nézd meg, hogy a zsokék és a munkalovasok hogy lovagolnak. Ha kiállsz és leteszed a nyakára a kezed vágtában, hátrébb helyezed a súlyod, valószínűleg lassítani fog. Mindkét szárral belefogni és a nyakának a mozgását követni (a szárral "tolni" előre semmiképp nem ajánlott). Ha ügetésben siet, ülj le. Ezekre az enyém, amikor még frissen jött a pályáról, nagyon jól reagált, hangra szintén. Mondjuk amíg nem állt minimális szinten a segítségeken, nem is mentem ki vele terepre.

Plusz klasszikus megoldások, mint csak az egyik szárral bele-bele húzni-ereszteni, körre vinni, de én inkább azt tanácsolnám, hogy pályán lovagold és tapasztald ki, hogy mire reagál. A képzésébe különösebb energiákat gondolom nem akartok fektetni, mivel hogy se nem a tiéd, se nem fogod sokáig lovagolni, legalábbis a kérdésből nekem ez jön le.

2016. szept. 15. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!