Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Vizestálca, hogyan szoktassam...

Vizestálca, hogyan szoktassam hozzá?

Figyelt kérdés
Na már most tudni kell róla h fèlős nagyon :/ megugrotta már 2 alkalommal 4-6szor de mèg mindig fèl tőle, ès így is csak nagyon erős rálovaglással ugtotta meg :/ elmegy mellette megnèzi de nem ilyed meg tőle... próbáltam h oda vezettem csak úgy sètálás közben földről belegugoltam megszagoltattam vele először fèlt tőle aztán semmi utánna megint nemment a közelèbe se ... Kapott simit/dicsèretet/jutalomfalatot, próbáltam finoman, nemszèp dolog de csúnyán... Eleinte fúj rá de utánna odá megy megszagolja ès minden okès de egy istenèrt se akar elsőre átugrani... Rúd van felette kb 40cm-n magassággal nemkène h baj legyen mèteren versenyzik... De az a vizes tálca egy istenèrt se... Valakinek valami ötlet? Van edzőm nyilván de csak a rálovaglást mondja ... Elèglesz neki? Megszokja egy idő után? Kicsit hosszúlett bocsi èrte :/ valaki?
2016. szept. 14. 23:33
 1/3 anonim ***** válasza:
Minél többször lovagolj rá erősen, határozottan. Kell hozzá idő, de megszokja.Természetesen a siker után dícsérd meg nagyon!!!
2016. szept. 15. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Az is megoldás, ha kerítesz egy szép nagy kék ponyvát (vagy, ha nehezen rongálódik a vizestálca, jó az is), és kezdd el futószárazni a lovat a közelében úgy, hogy 2-3 méter legyen a ló és a "sárkány" között. Ahogy nyugszik, menj egyre közelebb és közelebb, végül a ponyván keresztül. Ijedezni fog, meg hisztizni eleinte, de egyrészt neked sem annyira veszélyes így, meg ő is rá fog jönni, hogy semmi baja nem lesz tőle. Türelem, nem fog menni egy nap alatt.
2016. szept. 15. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tippeket :D hihetetlen dolog számomra DE hétvégén versenyen megugrottuk :D 2pályán is minden hiszti nélkül
2016. szept. 19. 20:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!