Kezdőoldal » Állatok » Lovak » A lovam mindíg kifelé húzza a...

A lovam mindíg kifelé húzza a futószárat és nem hajlik. Mivel szoktassam le?

Figyelt kérdés

Kb. ilyen féloldalasan megy, a fara beljebb van mint az eleje, a fejével kifelé húz. Nem rég kezdtük el a tanítását, fiatal még (2 éves), szóra lép, üget, de mindíg húzza a szárat. Egyelőre kötőfékben futószárazzuk még csak szoktatásképpen. Ezt csak kikötőkkel lehet korrigálni? Nem akarom ilyen korán teljes felszerelésbe öltöztetni, de azt sem akarom hogy maradandó szokása legyen, hogy húz.

Befelé meg szoktam kicsit rántani a szárat (ezt javasolták), de nem úgy tűnik mintha segítene, max szűkíti a kört.. :S

Ötletek?



2016. jún. 30. 17:31
 1/3 anonim ***** válasza:
Csikót nem nagyon kell gúsbakötni ,mert az a cél h egyenes maradjon,de rakhatsz rá kantárt,és úgy csatold be a futószárat h az álla alatt átvezeted,és a túlsó (külső) oldali karikára csatolod a karabinert. így könnyebben visszatudod húzni a fejét ha kifordítja,és a zablát sem húzod át a száján. Az h beljebb van a fara nem csoda,gondolom ferde még,nincs egyensúlya sem.
2016. jún. 30. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Én is erre gondoltam, nem is nagyon akarom még korlátozni, csak arra vagyok kíváncsi, hogy probléma-e, vagy majd később kialakul, és ne foglalkozzak vele? :)
2016. jún. 30. 20:17
 3/3 anonim ***** válasza:
Valószínűleg még nem erősödött meg eléggé a munkához. 2 éves lónak még a legelőn a helye, nem futószáron.
2016. jún. 30. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!