Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogyan szoktassam össze?

Hogyan szoktassam össze?

Figyelt kérdés

Van 3 lovam, 2 öregebb herélt ( 13-15 éves) akik már rég együtt vannak, imádják egymást és kaptam egy 3 éves kanca csikót. Szeretném őket összeszoktatni, eddig egymás melletti karámban voltak, és 1-2x össze is engedtem őket de a csikó elég domináns, és kicsit rendezi a srácokat.


Olvastam pár módszert, ami segíthet pl ha összeizzasztom őket és hasonlók. Ki mit próbált és mi vált be?


2015. okt. 26. 07:41
 1/7 anonim ***** válasza:
Legyenek minél többet egymás közelében.Szomszédos boxban,karámba.Tudjanak összeszagolni,ismerkedni,de így mégsem tudják egymást bántani.Dolgozz velük egyszerre,legyenek egymás mellett lovagolva,ha van rá lehetőség. Esetleg egy kis terep is lehet :-) Aztán majd megszokják egymást.A kanca úgyis fiatal még hamarabb megszokja, mint egy idősebb ló.
2015. okt. 26. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
2 nap csetepaté kell nekik, mivel rangsor van. Ha nem hagyod, hogy lebrusztolják egymással, akkor folyton marakodni fognak 2 nap egymás kóstolgatása. harmadikon béke és nyugi. Ha tényleg ennyire dominál, akko ma csikó lesz a főnön (szegény srácok :D ). Nyugodtan tedd össze őket és ne aggódj. Ez a természetük velejárója :)
2015. okt. 26. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Bocsi a hibákért. Android -.-' kicsi a kezemnek :/
2015. okt. 26. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Elképzelni nem tudom, hogy mi az összeizzasztás, de ha szomszédos karámban vannak, van elég helyük akkor pár nap, egy hét után már össze lehet őket engedni és hagyni, hogy kibontakozzanak. Az semmiképp sem jó, ha összeteszed majd szétválasztod őket, nincs idejük lerendezni a rangsort és összeszokni, mindig elölről kezdődik az egész.
2015. okt. 26. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
köszi szépen :) szomszéd boxban vannak, szomszéd karámban már 1 hónapja :D és ott igazából nem csináltak semmit, aranyosak egymással. Levetettem minden lóról a patkókat, hogy az összeszoktatás idejében nehogy kárt tegyenek egymásban. Én is arra gondoltam hogy 2-3 napig teljes felügyelet mellett lennének, aztán hagy rendezzék le, de figyelném őket hogy nehogy kárt tegyenek a másikban :)
2015. okt. 26. 20:19
 6/7 anonim ***** válasza:
Rakd össze őket pár napig bunyó lesz, de ha nem rendezik egymás közt akkor akárhányszor összekerülnek mindig marakodnak. Végül is az óvintézkedéseket megtetted a kiskancád, meg addig lesz domináns, míg le nem rendezik.
2015. okt. 27. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Simán elképzelhető, hogy a kisasszony lesz a főnök. Benne még dúlnak a hormonok, a két herélt meg ugye... szegényesebben áll ebből a szempontból. Nyugodtan rakd össze őket, a patkók nélkül nagy baj nem lehet. Itt-ott egy kis szőrhiány lehet, de nem hinném, hogy nagy sérülést okoznának egymásnak. Inkább visongás meg egy kis kergetőzés lesz. Adj nekik több kupacban szénát, így mindenki ehet, de ellesznek az "elküldlek a kajától" játékkal és közben a rangsor is kialakul.
2015. okt. 31. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!