Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mennyibe kerül eltartani egy...

Mennyibe kerül eltartani egy lovat?

Figyelt kérdés

2016. szept. 17. 09:17
 1/3 anonim válasza:
Privátba írok..
2016. szept. 17. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Mindenedbe. Mindenedbe belekerül.


Én havi szinten szoktam lebontani, jobb félretenni kevesebbet havonta, mint néhány havonta nagyobb összeget egyben kifizetni.

Otthon tartva a takarmány, ha veszed és nem tápot etetsz kb. 20.000 Ft + kiegészítők igény szerint (havi adagok általában 5-15e Ft), kovács 2,5-10e Ft/hó (hathetente 4-12e), féreghajtás 2e Ft (3 havonta 7e), fogreszelés 1.500/hó (10e/félév), oltások influenza+tetanusz 1.200/hó (8e/félév). Ez cirka átlag 15e/hó a takarmányon felül, otthon tartva 35e, bérben tartva minimum 30-40 ezres bértartással min. 45-55e/hó.


+ házipatika szerek, felszerelések (beszerzésük alsó hangon 100e) folyamatos cseréje. Orvosi ellátás egyszerű sérülésekért, betegségekért min. 10e-től a csillagos égig/alkalom.

2016. szept. 17. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Oltani évente egyszer kell, ha nem versenyzel, viszont évente egyszer érdemes a vérvételeket is megejteni, ha versenyzel, ha nem.

Fogreszelés amúgy nem minden lónál szükségszerű ilyen gyakorisággal, sőt. Sok lovat ismerek, amelyiknek soha nem volt reszelve, olyat is, aminek 17-18 éves koráig nem kellett. Nekem a doki évente egyszer ingyen ránéz a fogaira, de reszelni még soha nem kellett, igazából olyan tünetek sem ad, ami arra utalna, hogy gond lenne a fogával.


Ettől még az összeg reális, és alkuláld bele, hogy a takarmányt egyszerre érdemes megvenned előre, ugyanis télen ez az összeg akár a három-négyszeresére is felmehet, míg a minőség nagyjából ugyanennyit csökken.

2016. szept. 17. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!