Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Lovat szeretnékAnyukám meg...

Lovat szeretnékAnyukám meg engedi, de Apukám fél hogy nem tudom rendesen eltartani, és sok hely kell neki! Minden képen szeretnék egy lovat, kaphatnék is, de kevés hely van neki, nem tudom vajon tudnék-e futó szárazni és lovagoltatni. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
2009. dec. 29. 13:03
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Mennyi idős vagy? Ha nincs neki hely akkor tényleg nem lenne értelme
2009. dec. 29. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Egy ló rengeteg dolgot igényel.Sok törődést,mozgást,nagy helyet,udvart.Nem piskóta.
2009. dec. 29. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
kérd ki egy lótartó véleményét! A szomszédok között.
2009. dec. 29. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Arról nem beszélve,hogy a ló társas lény,nem biztos,hogy egyedül jól érezné magát.

Kit akarsz lovagoltatni?

Azt mondom,hogy előbb járj el egy lovardába,tanulj meg rendesen lovagolni,elvégezni az istállómunkát szakszerűen(nem olyan egyszerű az sem,mint gondolod,sok,a lónak ártalmas hibát elkövethetsz),betegségeket felismerni(ha nem ismersz fel egy kólikát időben,el is pusztulhat a lovad),a takarmányozást,sérülések kezelését stb.utána kérj saját lovat.

És azt tudjátok,mennyibe kerül egy ló havi tartása?Patkolás,oltások,féregtelenítés,egyéb állatorvosi kezelések sok pénzbe kerülnek,nem is beszélve egy esetleges műtétről,ami sok százezres tétel.

Ha a szüleid ezt megengedhetik maguknak,és mindenképp saját lovat akarsz,vigyétek valami normális helyre bértartásba.Ott van hely lovagolni,szakszerű ellátás,esetleg edző is,mindannyian jobban járnátok.

Merre laksz?

2009. dec. 29. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Remélem a szüleid és te is tisztában vagytok vele mekkora felelősség egy ló. Ha nincs nagy helyetek, akkor adjátok bértartásba (helytől függően 30-70 ezer/ hónap). Emellé jön a felszerelés igaz azt csak 1x kell megvenni. Patkolás 6-8 hetente 4-10 ezer (kovács függő) + évente oltások, féregtelenítések. Egy normálisabb ló olyan 250-400 ezer Ft, de árban határ a csillagos ég.

Mi otthon tartjuk a lovat, mindene megvan az úgy kb havi 20 ezerre jön ki, igaz egyszerre vannak nagyobb kiadások (szénát, zabot, tápot egyszerre veszünk nagyobb mennyiségben), de ha visszaszámol az ember nem is olyan vészes. Viszont itt hatalmas hely van neki.

2009. dec. 29. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Melles egy ló mellett 0 szabad időd lesz. Minden reggel-este etetni, mindennap trágyázni, heti 4-5 alkalommal foglalkozni vele, ha esik ha fúj. Akkor nincs nyaralás, meg hosszú utazás. Ez persze akkor jellemző, ha otthon tartod.

Bértartásnál is illik hetente legalább 4x kimenned hozzá időjárástól függetlenül. Ha nyaralni mész esetleg megkérhetsz valakit az istállóból, hogy mozgassa le (ha valaki elvállalja). Szóval a lótartás nem csak abból áll, hogy van egy lovam és néha ráülök, mert akkor jobban jársz ha inkább csak lovagolni jársz valahova.


14:46-os voltam

2009. dec. 29. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Ezt a kérdést én írtam ki!és 12 éves vagy, elég sok helyünk van, tudok rendesen lovagolni, és eddig is minden időm a lovakkal töltöttem


imádom őket, nagyon intelligens állatok, és már tervezgetem a lóvásárlást, anyu belemenne, csak apu nem, mert nem szeretné hogy megunjam, és nkei kelljen gondolznia!pedig tudom, sosem unnám meg!már 6 éve imádom a lovakat

2009. dec. 31. 13:02
 8/13 anonim válasza:

ülj le a szüleiddel és beszéld meg velük, hogy miért szeretnél lovat. ha az anyagiak engedik keress a lakóhelyed közelében egy lovardát és add be bértartásba. így nem lesz vele annyi munka, de mégis minden nap látod


sok sikert:)

2010. jan. 16. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim válasza:

amúgy meg: [link]

itt mindent megtalálsz a lovakkal kapcsolatban

2010. jan. 16. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

szerintem várj egy kicsit vele,mikor már teljesen egyedül tudsz róla gondoskodni.

nekem is csak most lett saját lovam,pedig 12 éve lovagolok :)

17/L

2010. aug. 16. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!