Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mennyi szénát eszik egy ló...

Mennyi szénát eszik egy ló egy hónapban?

Figyelt kérdés
Ilyen dolgokat írhatnátok ha valaki jártas ebben mert egy év múlva kapok egy lovat persze azért nem vagyok teljesen hülye a lovakhoz már sok könyvet ki olvastam meg a lovardámba is segitek szóval ilyen ki egészítésnek gondoltam ezt a kérdést viszont a széna dolgot amit ki írtam tényleg egyik könyvbe se találtam az oktatómtól meg nem mertem meg kérdezni nehogy butának nézzen

2016. szept. 29. 21:55
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Először is gyakorold a helyesírst.

Annyi szénát eszik, amennyit adsz neki, plusz amilyen minőségű. Első osztályú szénát egy nap alatt megehet egy kis bálával is, rossz minőségűből meg jó ha a felét. A többit kilöki, otthagyja.

2016. szept. 29. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
nekem egy lóhoz 1 nagy körbálás széna volt elég 1 hónapra. naponta 3x kapott és mellette nem legelt. az viszont hogy széna vagy sarjú fű az nem mindegy. én a szénát írtam
2016. szept. 30. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Ló méretétől, étvágyától, legeléstől függően 10 és 15 kg között lehet számolni naponta.
2016. szept. 30. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Kérni és kérdezni nem szégyen, de lopni és butának maradni igen.
2016. szept. 30. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Lopni mi van?? Köszönöm a normális válaszokat
2016. szept. 30. 20:11
 6/12 anonim ***** válasza:
Egy 160-as körbála elfogy egy hónapban, ha ahogy kell, folyamatosan hozzáfér/előtte van és nem tud legelni, 120-asból nálunk így legalább másfél fogyott. Ez nyilván függ a szénától is, hogy mennyit kell eldobni belőle. Ha van jó minőségű legelője, akkor ez a mennyiség csökkenhet.
2016. okt. 1. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Rengeteget esznek. :D a két éves csikó meg a 10 éves lò reggel délben es este kap egy egy kisbálás szenat es emellett meg 2 kisszalma balat ejszakara megragcsalni es egy bala lucernat. 6 bála/ nap a ket lonak +abrak es van amikor beadok nekik egy egy kéve kóròt is. Amúgy nagylovakról van szó nem ponikrol.
2016. okt. 1. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat és mennyibe kerül egy nagy 120as jó minőségű széna\szalma ? Hány kiló egy 120 széna\szalma?
2016. okt. 1. 17:29
 9/12 A kérdező kommentje:
A 120 a mérete 120cm magas\széles
2016. okt. 1. 17:30
 10/12 anonim ***** válasza:
Nézz körül a neten, hogy felétek mennyibe kerül. Ha tudjátok tárolni érdemes nyáron a lehető legtöbbet megvenni, mert télen nyilván drágább. Én 120-asat vettem 5500-ért, ebből másfél-kettő kellett havonta, nagyobból vettem 7500-9000 között, az majdhogynem egy hónapig kitartott. Ha havi 10-12 ezret számolsz rá nagyot nem tévedhetsz. + szállítás.
2016. okt. 2. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!