Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Lótartók figyelem! Tudtok...

Lótartók figyelem! Tudtok tippeket adni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Magamrol:12/lány vok.Lovaglásba most kezdem a vágtát.

Kérdés:az van hogy lesz hamarosan lovam bértartásba.Az érdekelne hogy akkor majd bármikor kimehetek és futoszárazthatom vagy rám szolhat az edzőm hogy ne?meg (a lovarda mögött van egy füves hely(nem karám)oda elvihetem vezetőszáron sétálni egyedül ha a szüleim megengedik?És bármikor ahol van hely elkezdhetek lovagolni?vagy nem?


Ezeket pls válaszoljátokmeg


1.hogy megy a rutinod pl ha kimész hozzá?

2.Volt már olyan helyzet hogy valamit nem engedett meg amit akartál a loval?

3.Hány évesen kaptál lovat?

4.Ha még ilyen kisebb voltál 12,13,14 esetleg 11 akkor kivel mentél ki a lovadhoz?


A normális válaszokat előre köszönöm szépen!😀


2016. okt. 3. 16:27
1 2 3
 1/22 A kérdező kommentje:
2,Ugyértem az edződ nem engedte meg.
2016. okt. 3. 16:29
 2/22 anonim ***** válasza:
89%
Megbeszéled velük, hogy mikor mész. 12 éves, épphogy lovagolni tudó gyerek meg nem lovagolhat egyedül, pláne ki nem viheti felügyelet nélkül.
2016. okt. 3. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:

Eleinte (ha a hely és az edző is normális) kontroll alatt leszel, max a boxban pucolhatod egyedül, ha a ló megbízható, és te is tudod, hogy mit lehet és hogyan. A legeltetés valószínű mehet, ha látótávolságban maradtok. A többit pedig szép fokozatosan, ha tanulsz, tudsz és bizonyítasz. Elég sok gyerek jár hozzánk is, többnek van saját lova, de abszolút ló- és gyerekfüggő, hogy mit engedünk és mennyire kell szem előtt lenniük.

Az edző meg azért van, hogy tanítson és szavatolja a biztonságod (ahogy a lóét is), és igen, ha olyannak ítéli a helyzetet, vagy a kérést, az a dolga és felelőssége, kötelessége, hogy nemet mondjon.

2016. okt. 3. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:

Saját lovaddal azt csinálsz amit akarsz. Nem a lovarda felelőssége. Normális helyen figyelnek rád és kontrollálnak téged. Én 14 évesen kaptam lovat, előtte volt sok lovat bérben, szóval nem a sajátjaim voltak, de csak én foglalkoztam velük. Ezzel jó sok tapasztalatot szereztem. Általában a szüleimmel járok ki, meg az edzésemre járó többi gyerekkel. De most lovardát akarok váltani, ahova tömegközlekedéssel is el tudok jutni.

A lovardában sok olyan 8-9 éves kisgyerek van akinek saját lovuk van, mindkét szüleik kintmaradnak velük, ő vezetik a lovat nyergelik, etetik, pucolják szóval mindent, a gyerekek csak lovagolnak. Szerintem ez egyáltalán nem jó így, de persze ez is egy megoldás. Az edzőm nem tilt meg nekem semmit, főleg nem saját lóval.

2016. okt. 3. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:
1.válaszolónak attol mert 12 vagyok attol függetlenül nagyon jól lovaglok.ez nem kor kérdése....😡
2016. okt. 3. 19:13
 6/22 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!Csak az a baj hogy mindannyian mást mondtatok!most akkor mert saját akkor kivihetem a karámból egyedül vagy nem?Vagy ez attol függ hogy bizik benned?nekem nem a szüleim ápolnák☺
2016. okt. 3. 19:18
 7/22 A kérdező kommentje:

Pontosan mit is jelent a legeltetés?

Mert konkrétan nem tudom

Tehát annyi hogy fogod és legel ?

2016. okt. 3. 19:21
 8/22 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon jól lovagolsz, de most kezded a vágtát? Majd tíz év lovaglás múlva beszéljünk arról, hogy mit jelent jól lovagolni. :)


Minden attól függ, hogy a szüleid miben állapodnak meg az edződdel. Mivel kiskorú vagy, feltételezhető, hogy nem fogsz tudni azt csinálni a lovaddal, amit akarsz, mert nem vagy képes még felelősséget vállalni se magadért, se érte. Aki nálunk bértartó volt és volt a családnak lova (inkább így fogalmazzunk, mert a ló nyilván nem a kiskorú tulajdona, felelőssége és nem is ő fizeti a számláit), ott a gyerek a szüleivel jött, illetve a helyi edző oktatta.

2016. okt. 3. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon jól lovagolsz de nem tudod mit jelent az, hogy legeltetni? Azta...

Szerintem így ne legyen saját lovad még😂

2016. okt. 3. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:

Ezt Hányszor fogod még megkérdezni?

Neked semmilyen állat nem való, nem hogy egy ló! Én megdolgoztam a lovaimért keményen, keresd meg te is a rávaló pénzt. Ha meglesz, addigra az arcod is kisebb lesz. Talán már vágtázni is fogsz addigra tudni egy kicsit. 😃

2016. okt. 3. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!