Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Egy lónak több gazdi. Milyen...

Egy lónak több gazdi. Milyen szerződés írható? (Bővebb lent)

Figyelt kérdés
Sajnos se a barátnőmnek se nekem nem fér bele, hogy egyedűl tartsunk lovat ezért találtuk ki azt, hogy felesbe vesszük és tartjuk. Idáig minden okés a történetbe de viszont, hogy a későbbiekben ne leggyenek problémák ezért szeretnénk írni egy szerződést ami mindent magába foglal. Van kifejezetten ilyen szerződés? Vagy ha nincs akkor mit írjak bele?

2016. nov. 1. 18:47
 1/5 anonim ***** válasza:
75%
Ismered azt a mondást hogy közös lónak túrós a háta? :D
2016. nov. 1. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is ez jutott eszembe :-) Ugyan anyagi szempontból olcsóbbnak tűnik, de ha valamelyikőtök alatt lesántul pl. a ló, akkor lesz magyarázkodás, hogy ki fizesse az orvosi költséget, hogy a lovas tehet-e róla v. sem. Én sem tartanék felesben.
2016. nov. 1. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ez a szerződés egy legenda,én még egy helyen sem találkoztam olyannal aki belement volna. Akkor nem tudnának szemétkedni a saját javukra . Ötletnek nem rossz,sőt a felestartás sem lenne az,csak nehéz jól megvalósítani,pláne h még hosszútávú is legyen.Mindig az a vége h valaki elkezd szemétkedni,megszegődnek a megállapodások és mindenki mehet amerre lát. Viszont a ti esetekben ez azért veszélyes,mert ha összepattantok vitás lesz kinek a tulajdona a ló (elfelezni nem lehet) ,vagy ha valamelyik fél le is mond róla,utána szar lesz egyedül szenvedni a tartásával.


Ha írtok ilyet én beleírnám ki mikor,egy héten hányszor használhatja a lovat,és meddig terjedhet el a hatásköre. Kiviheti-e terepre,milyen anyagi felelőssége van,felszerelésekért való felelősség vállalás valamilyen szintű formája,és a legfontosabb h ki legyen kötve h csak te meg a másik fél ülhet a lóra,ne legyen az h pár hónap múlva egyik fél a másik háta mögött felülteti a lóra a fél haveri körét vagy a másik fél kárára lesántítja a lovat.

2016. nov. 1. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Baromi hülye ötlet volt.

Mi van ha nem fizet? Maximum beperelheted, ami évekig tart és egy rakás pénzbe kerül, miközben egy ló tartási költségét nem tudod kiköhögni, nemhogy egy ügyvédét.

Másik eset, mi van ha elcsapja a busz a társat? Ott vagy egy lóval amit nem tudsz fizetni. Oltári jó muri lesz kényszerből vágóba adni, márha beveszik egyáltalán.

2016. nov. 1. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Tényleg csak jótanács: ha nem fér bele egyedül, ne vegyetek lovat. Az elsőlovasok csak később jönnek rá, hogy a lovat nem megvenni drága. Ha egyikőtök sem tudja sem a vételárat, sem a tartást kifizetni, mi lesz egy egyszerű botlásból a karámban, ami 100 ezerbe fog fájni? Másik hónapban egy nyolcvanezres laza kólika? Ha gyógypatkolás kell?


Több tulajdonost semmiképp nem ajánlok. Aki(nek a szülei) jobban áll(nak), az vegyen lovat és felestartási szerződést bármikor lehet írni, illetve megszakítani. Ebben pl le lehet írni, hogy a felestartó köteles minden orvosi számlának a felét fizetni, stb, stb. Ez oké. De ha ketten vagytok tulajdonosok és az egyikőtök akarja a drága kezelést a másikótok meg nem? Akkor mi van? Kifizeted egyedül, a barátnőd meg "élvezi a hasznát" az egészséges lónak. Már ha ki tudod, mert ha nem, a ló szívja meg. Ezt nem lehet jogilag sem megtámadni, a felestartói szerődésben foglalt kötelességek elmulasztását pedig igen. Nyilván senki nem erre gondol amikor felesben bérel lovat, de máshogy áll hozzá, ha le van írva, hogy miket köteles (és tilos) megtennie. Ez egyébként egy működő dolog, értelmes, felnőtt emberek között, pont olyan, mint egy bérleti szerződés. Az sem hülyeség, ahhoz sem úgy áll hozzá az ember, hogy idióta tinilányok tépik majd egymást miatta, hanem úgy, hogy adva vagyon x dolog, amiért y pénzt fizet és vállalja az ezzel járó kötelezettségeit.

2016. nov. 2. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!