Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Felestartási szerződés?

Felestartási szerződés?

Figyelt kérdés
minek kell ( pontosan ) benne lennie egy feles társi szerződésben? ( én vagyok a ló tulajdonosa ).
2013. máj. 15. 16:52
 1/4 anonim ***** válasza:

Én ezt szedtem össze nemrég, a neten találtam, én is most a napokban fogom írni a szerződést, de nem én vagyok a tulaj. Ha bárki bármit tud még ezeken kívül, írjon mindenképp, nekem is fontos. Azt nem tudom, hogy ebből hogyan kell rendes szerződést írni, ezek csak pontok, de ha Te írsz szerződést, és átküldöd nekem is, azt nagyon megköszönném.


Feles tartás szerződésben legyen benne:


Kit milyen költségek terhelnek? (Bértartás általában felezve, kovács sokszor felezve, megegyezés kérdése, állatorvos általában a tulaj költsége, megegyezés kérdése)

-Ha bizonyíthatóan a feles tartó hibájából történik sérülés, ki fizeti a kezelést? (általában a feles tartó)

-Ha bizonyíthatóan a tulajdonos hibájából történik sérülés, ki fizeti a kezelést? (általában a tulajdonos)

-Ha nem bizonyítható, hogy kinek a hibájából történik sérülés, ki fizeti a kezelést? (pl kólika, általában a tulajdonos)

-Ha elhasználódik, tönkremegy a felszerelés, ki vegyen újat? (ált. akinél tönkrement, közös megegyezés)


Ki, mikor, hol, mennyit, hogyan lovagol?

-Milyen stílusban, milyen felszereléssel? (túranyereg, western nyereg, stb.?)

-Ugratni, parellizni, terepre menni (egyedül/másokkal, milyen hosszú?) szabad a feles tartónak?

-Versenyre ki viheti, hogyan?

-Mennyit lovagolhat a feles tartó, edzésen részt vehet-e a lóval, részt kell-e vennie, ha igen, ezek időpontját előre kell-e egyeztetni a tulajdonossal? (Ne legyen az, hogy odamegy az edző, és éppen valaki más lovagol a lovon)

-Mikor lovagolhat a feles tartó, mikor a tulajdonos? (Pl hétfő délután a feles tartóé, szerda délelőtt a tulajdonosé, stb, hogy ne egyszerre akarjanak ketten)

-A feles tartó (kinek a felelősségére?) lovagoltathat-e mást (nem megélhetés-szerűen) a lovon? Mennyit, hogyan, kell-e előre egyeztetni a tulajjal? (Pl futószáron mehet-e?)

-A feles tartó használhat-e pálcát, segédszárat, sarkantyút? (Esetleg csak bizonyos segédszárakat, pl martingált, gumis kikötőt? Kell-e valamit használnia?)


Az etetés kinek a feladata?

-Kiegészítő takarmány vásárlásakor az árat felezik, ki fizeti, ki adja a lónak?

-A feles tartó adhat a lónak jutalomfalatot, van-e valami speciális, amit nem?


Használhat-e a feles tartó saját felszerelést a lovon, használhatja-e a tulajdonos felszerelését?

-A feles tartónak kell-e tisztán tartani, ápolni a felszerelést, milyen gyakran, hogyan? (Pl zablát el kell-e mosni minden lovaglás után, nyerget, kantárt kell-e tisztítani, izzasztót mosni)

-Használhat-e a feles tartó ínvédőt, fáslit, szügyelőt, esetleg mást, kell-e használnia?

-Lovagolhat-e a feles tartó szőrén, ha a ló és a lovas képzettsége ezt megengedi, kantár nélkül (kötőfékkel, anélkül)?


A feles tartó járjon el gondos gazdaként

-Lóápolás kinek a feladata?

-pl Lovaglás előtt a feles tartó leápolja a lovat, kikaparja a patáit

-Munka után kell-e ápolni, hogyan? (nyereghelyet vizes szivaccsal áttörölni, lábát lemosni, szalmával/gyökérkefével áttörölni)

-Patazsírral le kell-e kenni, mikor, ki csinálja, esetleg más egyéb.


A lovat a jelenlegi helyéről a tulajdonos, a feles tartó elviheti saját döntés alapján, vagy közös megegyezéssel? (Esetleg télre olyan helyre, ahol van fedeles, vagy nyárra legelőre)

-Mennyi idővel előtte kell hogy szóljon a tulaj/feles tartó, hogy elviszi a lovat, amennyiben ezt megteheti?

-Szerződés határozott időtartamú, vagy ha nem, mennyi a felmondási határidő?


Egyéb kérdések

-Pl kihozhatja-e a feles tartó a lovat etetés után az istállóból, vagy várni kell kb fél órát?

-Lovagolja-e a lovat más a tulajdonoson és a feles tartón kívül, milyen gyakorisággal, kinek a felelősségére?

-Van-e a feles tartónak elővásárlási joga?

És bármi még, amit fontosnak tartotok. Ez csak hátaslóra vonatkozik, de gondolom, úgyis arra használnád. A szerződést két tanú írja alá.

2013. máj. 15. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

nagyon szépen köszi a választ!

te ügyvéddel írod?

2013. máj. 15. 18:01
 3/4 anonim ***** válasza:
Nem tudom, van-e olyan ügyvéd, aki foglalkozik feles tartás szerződéssel, meg hogy mennyit kér érte, úgyhogy szerintem nem, de ha tudsz a témáról többet, minden vélemény számít nekem is, ő lesz az első felesben tartott lovam, úgyhogy igyekszem jól csinálni, ne legyen konfliktus. Mindenesetre az ügyvéd témának nem néztem még utána.
2013. máj. 15. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Megint én, ez egy régebbi kérdés a témában, okos dolgokkal: http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__lovak__4306451-feles-..
2013. máj. 15. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!