Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Elvisz, nehézfejű mit tegyek...

Elvisz, nehézfejű mit tegyek vele?

Figyelt kérdés

Gyakorlati tanácsokat kérek bánásmód terén metrt az etetèse rendben van. Szóvalcsak terepre járunk lipicai lovammal csak mi ketten egy részen aszfaltos forgalmas úton..

A lovam fél a nagyautóktól vonattól, gyors és élénk színű kocsiktól...

Mindig menne futna... alig birom lépésre fogni. Minél többet dolgoztatom annál jobban megy. Fáradhatatlan. Tapasztaltabbakat is kérdeztem, azt mondták hogy ilyen egy fiatal életerős ló.

Az aszfaltos részen igyekszem lépésre fogni de mint írtam ez mission impossible sokszor és üget is.

Mikor kiérünk a földutakra akkor engedem vágtába de amikor egyszer elengedtem alig birom megfogni..őrült galoppba kezd elmegy az esze és galoppozik mint álat...

amúgy itthon jólnevelt rendes ló figyelmes és okos.

De ilyenkor megőrül mintha ott se lennék... pedig próbáltam szépen csúnyán gyengéden és durván leállítani de lehetetlen.

Feszítőszablát is próbáltam már de még azzal se törődik a drága.. Azt ne is említsem hogyha más lóval pl lovaskocsissal talizunk akkor is kezelhetetlen.. karámos munkára nincs lehetőségem... én vagyok a ló meg a terep.. na erre varrjatok valami gombot.


2016. nov. 11. 17:47
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
32%
Nagyon ugy nez ki hogy a lovadat ujra kell iskolazni. Nyugi nem ilyan nagy munka mivel belovagolni mar nem kell. Tehát: Monty Roberts az eroszakmentes lokepzessel foglalkozik. Szerzd be a konyveit! Nezz rola videot. Modszereacsatlakozas illetve az equus nyelv. A feszito zabla nem jo. Semmit sem er. Rossz emlek marad utana a loban. Legkozelebb le is dob... a lenyeg az hogy megmutasd neki hogy ki a fonok. A dominans. Ha ez megy akkor nyert ugyed van
2016. nov. 11. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Ez a feszítő egy hülye magyar agybetegség. Pláne nem áll meg tőle,csak jobban rohan a fájdalom miatt. Normálisan képzett lovat egy csikózablával meglehet fogni,ha nincs képezve,rendesen idomítva akkor tüzeskarikával nem fogod megfogni. Erre nehéz gombot varrni,de talán annyit mégis lehet h terepen is lehet idomítani ameddig az idő engedi,pl kinézel egy szép nagy széles mezőt,ahol nagyjából jó a talaj és ugyanúgy lehet lovardai gyakorlatokat végezni. Szűkebb ,2 keréknyomos utakon is lehet pl vállat be,combravalókat stb. Ameddig képzetlen a ló,nem megy át rajta a felvétel és csak vinni fog.
2016. nov. 11. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
0%
Várj mindjárt hozok tűt meg cérnát meg gombot, és varrok neked rá gombot.
2016. nov. 12. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
0%
Ha meg nem javul meg a paci csinálj belőle ragasztót!
2016. nov. 12. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Igen tudom hogy képezni kéne. Viszont amùgy képzett ló, díjlovastól vettem. Karámban tökéletesen dolgozik. Viszont nekem most csakterepezni van lehetőségem.És ott is nem panaszkodhatok mert mindig hazahoz végül de mondom miután egyszer elengedtem vágtába utánna nem áll meg és keresi az ingereket hogymitől durranhat be újra és nem figyel semmit mintha egy fal lenne köztünk...

Vele nem inkább a képzéssel van baj hanem a fenemegette eszével hogy az van benne hogy menne és menne és menne... és a nyáron a kánikulába 30 kilómétert mentünk gyors tempóba és még akkor se lett hajtós.. nem lustul el mintha nem fáradna ... multkor is csurom izzadság volt mikor jöttünk haza s még nekem szóltak be hogy jaaj miért hajtod le izzadásig a lovat?? :D

-hogy mit csinálok?? Konkrétan lovaglópálcát még nem vettem a kezembe..

igyis a megállitasaval kuzkodok... el se tudom mar kepzelni milyen hajtani egy lovat :)))

Nem tudom hogy lehet kinevelni belole ezt az orok menest... lehet palyat tevesztettek vele es ő kene legyen az első lipicai galopplò.

es tudom a feszito... sose hasznaltam de nah mondom ha ez akkor ez hatha... de mondom meg ezzel sem. Csikozablaval ki se mernem vinni...

2016. nov. 12. 07:40
 6/16 anonim ***** válasza:
6%
Milyen dijlovastól vetted? 15 éves A ban kóricáló kölyöktől?
2016. nov. 12. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Egyébként ha nem akar megállni rá kell hajtani,megküldeni mégjobban hagy menjen a paraszt. Ettől meglepődik és a végén saját magátol akar megállni majd.
2016. nov. 12. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
30 kilométert gyors tempóban egyhuzamban még egy galoppló sem bir ki ,ami az állóképességre van felépítve,nem egy hobbi lipicai.. Azt tanácsolom gondolt át újra az egészet,mert egyre jobban sántít,mondhatnám egyre inkább szürreális.
2016. nov. 12. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Ez nm amolyan hobbilipicai mint ahogy fogalmazol.. Jó kondiban van 7 éves csődör. Törekedtünk a takarmányát optimizálni... mármint hogy ne legyen felesleges plusz energiája, de ettől még mindig tiszta izom, nagyon jó húsban van.

30 kilómétert mentünk pediglen. 15 km oda 25 vissza. Mikor odaértünk mondjuk volt egy fèlórás pihenő. És nem galoppoztunk végig.. gyors tempó alatt nem azt értem. Hanem többnyire ügetés (ami nála szintén elég tempós) és persze vágta. De lépés csak alig.

Ezt én gyors tempónak nevezem ahoz képest hogy más lovaknak hosszabb terep 70%-a lépésből meg döcögős ügetésből áll.

Azt meg hogy díjlovastól vettem nem úgy kell érteni hogy most a lovam is versenyzett. Hanem az előző gazdája iskolázta, képezte persze alap szinten mivel nem voltak tervei vele. Pont ezért mert elég nehéz összekapni a lovat és örökké rohan.

Az előző gazdája nem maicsirke.. tapasztalt középkorú lovas eredményekkel, elismert munkával. Szóval arra utalok ezzel hogy a lovam komoly kezek közt volt belovagolva és képzettnek mondható...

Alapból rohanós ilyen az esze. Ezért kérdeztem hátha valaki tud valamit tanácsolni..

2016. nov. 12. 20:09
 10/16 A kérdező kommentje:
15 oda 15 vissza* elírtam fennebb
2016. nov. 12. 20:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!