Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mit kell tenni, ha a ló...

Mit kell tenni, ha a ló elkezd alattam bakkolni? Hogy előzhető meg, és hogy kell leállítani, ha már elkezdte? És mi a teendő, ha a lovam elvisz, és nem lehet megállítani?

Figyelt kérdés
Kezdő lovas vagyok. Nagyon megköszönném, ha tudnátok néhány jó tanáccsal szolgálni nekem.
2011. szept. 3. 05:46
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
ha a ló elvisz terepen ha elég nagy síkon mész vele,akkor fogd kiskörre és visszavesz a lendületéből,a bakolást úgy lehet megelőzni,ha nem engeded,hogy lerakja a fejét,mivel úgy vesz lendületet,ha elkezdte,akkor meg a szájában a zablát jobbra-balra kell húzogatni és kiesik a lendületből,de ugyanez jó arra is,hogy megállítsd,ha elvisz téged egy ló
2011. szept. 3. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Ugyan ezt tudom mondani, mint az első. Arra viszont nagyon figyelj, hogy ne legyen nagyon szűk a kiskör, mert az nagyon nem tesz jót neki, ráadásul el is eshettek. Bakolásnál vedd fel a fejét, ne engedd, hogy letegye, esetleg "mutasd meg neki a pálcát"..:) Remélem segítettem.
2011. szept. 3. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 x) ***** válasza:
71%
Még annyit fűznék hozzá hogy a könyöködet szorítsd az oldaladhoz, így téged nem tud előrehúzni ha bakol.
2011. szept. 3. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Bakolásnál hátra dőlsz, és hajtod előre. Ha elvisz, akkor pedig próbáld kiskörre fordítani.
2011. szept. 3. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
76%
Ne engedd, hogy letegye a fejét. És ne nagyon pálcázd, mert attól még a legnyugodtabb lóból is bakoló szörnyeteg lehet.
2011. szept. 3. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Egy régi edzőm adta a leghasznosabb tanácsot bakoló lónál, nekem nagyon bevált: a külső kezed emeld meg, míg a másik kezed a helyén marad, közben dőlj hátra és zárd a csizmát. A bakoláshoz a fejét lecsapva szerzi a ló a lendületet, ezt akasztod meg a külső kezed megemelésével, ugyanakkor a súlypontod hátul marad, tehát nehezebben is emeli meg a farát, te pedig nem veszíted el az egyensúlyodat. Az odazárt csizma előrehajt, márpedig a bakoláshoz meg kell állnia, azt menet közben nem nagyon lehet. :-)

Ha elvisz a ló: először is a legjobb, ha elkerülöd, hogy elvigyen. Ha nagyon menős lovad van, ne vágtázz vele nyílt terepen, tehát ne engedd neki egy szép nagy rétnek, inkább könnyű, rövidebb vágtákat menjetek erdei utakon, természetesen csak ha a talaj is megfelelő erre. Ne engedd ki a szárakat a kezedből, ha a ló gyorsít, maradj hátul, húzd meg a derekad és csinálj félfelvételeket. Hangsegítséget is adhatsz, sok lovat megnyugtat.

Ha már végképp elvitt, hiába téped a száját, nem fog megállni, ha van rá helyed, vedd nagyobb körre, amit fokozatosan kisebbítesz, ezzel párhuzamosan csökkenni fog a sebesség is.

Ha nem félsz és elég jó lovas vagy, valamint a terepadottságok is alkalmasak, érdemes kiprovokálni a lóból, hogy "elvigyen". Hadd vágtázzon addig, amíg ő maga nem akar megállni - és itt jön el a te időd. Amikor a ló már lassítana, te hajtod tovább. Előbb-utóbb el fog fáradni, de te csak ne engedj neki, menjen, menjen, amíg már kifejezetten kellemetlen lesz neki, hogy mennie kell. Még pálcával is megcsípheted picit, mondván: te akartál vágtázni, hát akkor vágtázzunk!

Kétszer megcsinálod vele, legközelebb meggondolja, rohangáljon-e. :-) Természetesen csak jó kondiban lévő lóval szabad megcsinálni és csak olyan terepen, ahol mindketten biztonságban vagytok és ahol a talaj is megfelelő, nem teszi tönkre az inait.

2011. szept. 4. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ne aggodj kezdo lovas ala nem adnak hulye lovat. Mondjuk a magyar lovasokatatasban mar nem lehet bizni... elvisz- kiskor. Bakol- kiulod. De gondolom nem rogton terepre visznek...
2016. dec. 3. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!