Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mivel etessem a lovamat?

Mivel etessem a lovamat?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy látatlanban nehéz megmondani, hogy mit is adjak a lovamnak, de leírok pár infot, hatha tudtok segíteni. Egy lovardában tartom a lovamat, napi 3x1 zabot kap és 2x adnak neki szénát.( boxban lakik, fél napot van karamban). Sajnos ez nem elég neki, de nem feltétlenül a zab mennyiségét szeretném megnövelni, hanem valami tápot szeretnék neki adni. Amit a lóról tudni kell: 12 éves magyar félvér herélt. Heti 5-6 napot dolgozik, ami ebből 4-5 síkmunka, 1-2 ugró edzés. Nagy ritkán versenyre is megy. Eleg nyugodt típus, nem heves vérmérsékletű, ha ez számít. Sajnos a kelleténél kicsit soványabb. Nem vészes, de lehetne "kerekebb". Eddig kapott sima, egyszerű " pellet tápot". Nem tudom pontosan már, hogy milyet mert a zsákot kidobtam, horodban taroltam.( mielott valaki nekem esne, hogy nem tudom mit kap a lo, az elozo gazdája mar ezt etette vele, és ő hozta nekem mindig a tápot, igy nem figyeltem hogy pontosan mi is ez, hiszen neki eddig bevált) Nem volt rossz, de kiprobalnek valami.mást.

Ha van rá mód, azért nem szeretnék húszezreket költeni egy zsák tápra.

Előre is köszönöm a segitséget!!



2016. nov. 14. 21:50
 1/4 anonim ***** válasza:
Először is féreghajtózd le, ha mostanában nem volt. A zabba egy kis kukorica belefér pluszba, plusz délben is kapjon szénát.
2016. nov. 14. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A jó minőségű szénában és a zabban minden benne van, ami a lónak kell. Ennyi munka mellé főleg.

A fogait nézetted állatorvossal? Esetleg csináltass egy vérvizsgálatot (anyagforgalmit), akkor tudni fogod milyen táp (vitamin egyéb kiegészítő) kell, ha mégis kell.

2016. nov. 15. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Szerintem inkább azt kellene elérni, hogy több szénát kapjon, és ne valami vacakot, hanem tényleg jó réti szénát. A legjobb lenne, ha korlátlanul szénázhatna.

Én ezen kívül adtam lenmagot a lovamnak. Darálva és beáztatva. Kifejezetten jót tett neki.

2016. nov. 15. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
A napi 2x szénát én is keveslem. Érdemes lenne megkérdezni a volt tulajt, hogy mit kapott a ló, ebben biztos segít, és valami hasonlót keresni. Vagy napi 4-5 cső kukoricát adni neki (én jobban szeretem így, mert nem két harapás, hanem lassan dolgozik vele, amíg levadássza a szemeket). Vagy: elmenni egy nagyobb boltba, és elmondani, hogy mire kéne. Biztos tudnak ajánlani, és utána lehet nézni a neten, ha van név a kezedben, így általában olcsóbb rendelni. Mi ilyenkor a Cavalor tradition mix-et adjuk, 1-2 hónapon belül van eredmény. De a neten egyébként olyan tápot érdemes keresni, ami célzottan erre való, vagy 13% körül van a fehérjetartalma. Arra figyelj, hogy ha sportlónak valót veszel, az általában agyra is megy, nem csak izomra :) Egy vagy két síkmunkát nem tudsz lazábbra venni, vagy egy kellemes futószárral kiváltani?
2016. nov. 15. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!