Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mikor lenne érdemes megvenni...

Mikor lenne érdemes megvenni az első lovamat?

Figyelt kérdés

13 éves lány vagyok,7 éve lovagolok.2016 nyárára vagy őszére (fejlődéstől függ) kezdek majd ugratni.Jelenleg mind a 3 jármód megy szabadon.Military-ra fogok specializálódni,de díjlovaglásban is versenyeztem már 1-2 alkalommal,ahol mindkétszer 2. lettem. Annyira igazából nem a versenyzés érdekelne,hanem egyszerűen csak hobbyból tartanám a lovat.

Lovas szakértelmem,semmi dicsekvés nélkül,igen is van a fejemben.Már 2 éves korom óta a lovak imádója vagyok,bár a lovaglást csak később tudtam elkezdeni. 3x újra kellett kezdenem az egészet,mindent elölről tanulni,de ahol most vagyok (már 4. éve) nagyon megfogott,az oktató is remek,a lovak is nagyon jófejek és itt nagyon sokat tanulok. A környéken nagyon sok lovas ismer,csak mert minden lovas rendezvényen megtalálható vagyok :"D

Nagyon sokat tudom a ló tartásáról,oktatómmal sokat szoktunk erről beszélni.Lovas táborban amíg a gyerekek valamilyen kis mesefilmet néznek,addig én nyerget tisztítok,lemosom a zablákat,lesöpröm a patakaparót,viszek vizet a lovaknak,lefutószárazok egy-egy lovat,kiviszem őket a legelőre,trágyázok....egybefoglalva mindig a lovak körül sürgök-forgok és élvezem is. :) Mindig is vágytam egy saját lóra,de nem tudom készen állok-e rá,sokan mondják,hogy egy csikót is könnyen belovagolnék,de én nem hiszek nekik. XD

Mielőtt bárki azzal jönne,hogy "mi lesz ha valami baja lesz a lónak? orvosi költségek...stb.,azelőtt tájékoztatni szeretném,hogy igen is tisztában vagyok ezekkel a problémákkal. :) Illetve nem az a szőke vigyori kislány vagyok aki sikongat,futkározik a lovak körül,ha a ló megharapja akkor inkább megsimogatja,csak hagyja békén,mert aki ismer az tudja,hogy lovak között nem vagyok nyuszi és,ha kell én odacsapok egyet,rászólok az állatra és nem hagyom,hogy átvegye a rangot.

Tehát a határozottság is kipipálva... de akkor is,mintha valahogy valami hiányozna,nem lenne tán elég tudásom? nem tudom,de nagyon idegesítő ez a kis bizsergő gondolat a fejemben :S

Éééés még valami : Az tény,hogy a szüleimnek kéne fizetni,de nem mindent,mert bizony az évek sorén én is rengetek pénzt felhalmoztam erre a célra,és nyilván nem a ló megvételére gondolok,hanem az eltartására (egyébként bértartásban lenne a packos)

Már mindent kitaláltam,elképzeltem mi lenne ha lenne egy lovam,mikor kéne,hogy lovam legyen...stb.


És kérlek normális válaszokat adjatok,ne olyat amiben azzal kezditek,hogy egy 13 éves gyerek nem képes lovat eltartani...stb. A válaszokat előre is köszönöm! :)



2015. dec. 26. 22:29
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
11%
Először is:Milyen fajta lovat szeretnél?Minden lónak más a személyisége és minden ló más törődést igényel..Van-e helye szabadon futni?Van-e tágas istállód ahol kényelmesen elfér?Felismered-e a betegségeit?Ha kell több segítség írhatsz privátba :)
2015. dec. 26. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
71%

Első vlaszoló. Mintha írta volna, hogy bértartásban lenne.

Kedves kérdező. Az oké, hogy mindent tudsz, de a spórolt pénzed gyorsan elfogyna. A suli meg egyre több és több időd fogja elvenni. Hagyd későbbre a ló vásárlását.

2015. dec. 26. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
28%
Ezek a nagy lovasszakértelemmel rendelkező bukfencbohócok járatják le az egész sportot. Jó az ha van valakinek önbizalma csak alap is legyen mögötte. Én nem fogom azt írni amit hallani akarsz, az ilyen örüljön még ha egyáltalán lovagolhat, messze vagy te még a lótól ,azért mert ellötyögsz E meg A ba az még nem díjlovaglás . Rengeteg pénzt meg nem tehettél te félre az alkalmi 300 ft os diákmunkáidból, az nem tud spórolni akinek fix jövedelme van nem majd egy kis napköziszökevény a semmiből. És pont az eltartása a húzós nem a megvétele szóval máris buktad ezt a részét is.Bizseregjél még tovább ezen..
2015. dec. 27. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

nah akkor végig megyek a válaszolókon :)


1. - Egy olyan 6-7 év körüli herélt paci kéne nekem,sose fajta szerint kell választani már ezt is megtanultam...na meg egy fajtatiszta állat sosem a legolcsóbb :"D Én jobban szeretem a kicsit menősebb lovakat,jelenlegi kedvenc lovam is elég menős típus. Heréltet azért szeretnék,mert az nem tud utódot nemzeni. Kislovat szeretnék (130 és 137 cm között) a kedvenc pacim is kisló és meggyőződésem,hogy ha felnövök is tökéletes méret,ugyan is gyerekek és felnőttek egyaránt lovagolják. Ha ilyen méretben vagyunk akkor jobb lenne egy hidegvérű ló. Egy magasabb hucul kisló is megtenné. :) Szempont az is,hogy kezelhető legyen,nem gond ha kicsit makacs,ne legyen nagyon félős...nagyjából ilyesmi lóra vágyok,de ha egy nagyobb lovat kapok vagy éppen egy öregebbet és nyugodtabbat,az sem lenne rossz :P

2015. dec. 27. 11:00
 5/17 A kérdező kommentje:

1. - Kihagytam,hogy igen felismerem a betegségeket,kaptam már kis tesztlapokat oktatómtól,mert akin látja,hogy nagyon benne van a lovas életben és tudja is,hogy akar lovat annak szokott ilyet osztogatni és egyszer a betegségek felismerése volt a téma,csak 1-et hibáztam,de azóta azt is jól a fejembe véstem,úgyhogy ilyen részről is készen állok. Illetve bértartásban lenne ahol van egy hatalmas legelő,boxok és nagy karámok.Tökéletes lenne. Otthon is lenne helye,de itt nem lenne társállat csak 2 vadászkutya...inkább hanyagolnám. Illetve a szomszédok sem biztos,hogy örülnének neki,főleg a jó kis trágyaillatnak XD


2.- Igen én is gondolkoztam rajta és tudom,hogy ez egyszer úgy is el fog fogyni,már ha csak azt nézzük,hogy kell neki felszerelés éppen,hogy maradna pár ezer Ft-om ezért még mindig gyűjtöm és amilyen gyorsan csak lehet beállok majd munkába. Most jelenleg csak 1-2 száz ezrem van,jövőre ez 4-5 lesz (bizonyos családi okok miatt) ami nem is olyan rossz,de ez még is csak egy nagy nulla egy ló eltartásához. Ezért még szeretnék 1-2 évet várni,addig lehet a szüleim is beleegyeznek a lóba. :)

És az alatt az 1-2 év alatt bizonyára én is fejlődök majd lovaglás terén és jobban készen állok majd a saját lóra,mint most. :)

2015. dec. 27. 11:11
 6/17 A kérdező kommentje:

,,Ezek a nagy lovasszakértelemmel rendelkező bukfencbohócok járatják le az egész sportot. Jó az ha van valakinek önbizalma csak alap is legyen mögötte. Én nem fogom azt írni amit hallani akarsz, az ilyen örüljön még ha egyáltalán lovagolhat, messze vagy te még a lótól ,azért mert ellötyögsz E meg A ba az még nem díjlovaglás . Rengeteg pénzt meg nem tehettél te félre az alkalmi 300 ft os diákmunkáidból, az nem tud spórolni akinek fix jövedelme van nem majd egy kis napköziszökevény a semmiből. És pont az eltartása a húzós nem a megvétele szóval máris buktad ezt a részét is.Bizseregjél még tovább ezen.."


Bocsánat de idézve könnyebb :P


3. - Szóóóval...Miért is járatnám le ezt a sportot? Van egy ismerősöm még fiatalabb volt mint én mikor megkapta az első lovát,azóta 5 lova van,lassan 6 lesz,oktat,eközben egyébként egyetemista és van rengetek tanulni valója,nagyon sok lovas ismeri,de őt nem csak a környékbeliek hanem szerte az országban. Én akkor miért ne lennék rá képes? Bíztak már rám lovat és nem bánták meg,nem történt semmi gond,minden prímán ment.

És mi az,hogy ellötyögök? Nem is láttál még lovagolni,tehát nem tudom milyen alapon feltételezed azt,hogy én "éppen elzötyögök az A meg a B betű között" ...Tudod nem bírom az olyan embereket akik elsőre elítélik a másikat.

És akkor idézem : ,,az évek sorén én is rengetek pénzt felhalmoztam erre a célra,és nyilván nem a ló megvételére gondolok,hanem az eltartására" Thank you for reading!...

2015. dec. 27. 11:21
 7/17 anonim ***** válasza:
96%

Ha a szüleid is belemennek, akkor akár most is megvehetitek. Én 10 évesen kaptam az első lovam versenyzés céljából. Nekem sosem okozott gondot az iskola mellett a ló, csak vizsgaidőszakban nem tudok minden nap kimenni hozzá. Én beletanultam a lótartásba, az elsőnél még mindenben az edzőm segített, elmagyarázott mindent. Olvass rengeteget a lótartásról és a betegségekről, hogy időben felismerd ha baj van. Még mielőtt lovag vennétek keressetek egy megbízható állatorvost és patkolókovácsot. Azzal azért legyél tisztában, hogy nem csak a bértartást kell fizetni, hanem 6-8 hetente a kovácsot, félévente féreghajtás és oltás, évente vérvétel, ezeknek az áráról a kovácstól és állatorvostól tudsz árat kapni. Az a spórolt pénz meg hamar elfogy. A szüleid a lovat élete végéig elfogják tartani? Azzal is legyél tisztában, hogy a ló meg is betegedhet, ami lehet, hogy pár tízezerből kijön, de akár milliókba is kerülhet gyógykezelésbe. Olyan sérülést is szenvedhet amitől soha többet nem lehet lovagolni és akkor is elkell tartanod. Tehát, ha a szüleiddel beszélsz ezeket is elkell mondanod nekik, hogy tudják mire szamítsanak.

Én minimum egy 145-150 cm-es lovat néznék, mert hamar kinőheted a kisebbet és elég viccesen néz ki amikor a lábaddal kigáncsolod a lovat.

Lóvásárláshoz vidd az edződet és az állatorvosodat is.


OFF: Nem értem, hogy sokaknak miért fáj az, ha valaki gyerekként kap lovat. A legnagyobb lovasok is már 6-7 évesen saját kis póni

2015. dec. 27. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
95%
Saját kis pónijuk volt és versenyeztek. Valakinek a szülei megengedhetik, hogy a gyereküknek lovat vegyen. Nem kell valakit azért leszólni, mert gyerekként lovat akar, ha megtehetik akkor legyen. Nem kell irigykedni és leszólni a másikat.
2015. dec. 27. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

4. - Köszönöm a kis tájékoztatást. .) Bár ezeket mindig elolvasom-általában mindig leírják ezeket :P Viszont az igaz,hogy kéne róla szóélni a szüleimnek,hogy a későbbiekben mire számítsanak,azt viszont nem kell mondani,hogy drága a szüleim már azon kiakadnak ha 100-ért nézek lovat,pedig az még elég olcsó és nem azért,de az csak a ló ára,a tartása hamar túlhaladja majd ezt az árat :P a vásárlásról is sokat olvastam,és tudom,hogy nem szabad "vakon" lovat venni. azért lenne jó a max. 137 cm marmagas póni,mert 137-ig a bértartás csak 30 rugó,de egyébkánt nagyon megérné. :)legalább is szerintem,szüleim lehet mást mondanának XD)

De van még hátra bőven időből,mire engedélyt kapok a saját lóra,vagy ha hamar mondanak igent (ami 99% hogy nem fog megtörténni csak a későbbiekben) akkor is várnék még vele egy kicsit.

Patkolókovács már van,orvost kéne nézni...de majd rákérdezek oktatómnál :)

Mégegyszer köszi az értelmest választ,manapság ritka az ilyen. :P

2015. dec. 27. 11:48
 10/17 anonim ***** válasza:
90%
Ha mindent meg tudsz adni a lónak s értesz is hozzá, akkor esetleg vehetnél egy Haflingit. Nem kicsi, nem nagy, gyerek és felnőtt is lovagolhatja.
2015. dec. 27. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!