Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mivel etessem a lovam hogy...

Mivel etessem a lovam hogy jobban nézzen ki?

Figyelt kérdés
Van egy 2 és féléves kanca csikóm aki minden nap kap 2 fándli zabot, 3 nagy adag szénát és legelhet egész nap. Majdnem napi szinten van mozgatva is. Bazi nagy hasa van ami csak jó alapos izzasztó edzéssel megy le róla. Szalma nincs alatta ugyan is rideg tartásba van tartva. Izomzata sincs túl sok.. elég lusta. Mit adjak neki hogy ne legyen kint a bordája és ne úgy nézzen ki mint egy vemhes kanca? :/

2016. júl. 11. 12:20
 1/6 anonim ***** válasza:

Mi a ridegben tartott lovainknak csak télen adunk takarmányt. Nyáron bőven elég nekik ha legel plusz szénázik.

Mivel a te lovad még csikó "izzasztó edzés" alatt nem tudom mit értesz.

Én a helyedben csökkenteném picit a zab adagját és építenék neki egy kis kondit. Futószárazás, esetleg elviheted úsztatni vagy másztatni, ez izamzatot épít neki, lemegy a pocakja és izmosabb lesz picit:)

2016. júl. 11. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Az izzasztó edzés alatt azt értem hogy futószáron megy addig míg el nem fárad és le nem izzad. :)
2016. júl. 11. 12:42
 3/6 anonim ***** válasza:
2,5 éves, milyen edzés??? 3, de inkább 4 éves koráig nem szabad (illik) terhelni... Az ún. szalmahas a szálas takarmánytól alakul ki. Nem kizárólagosan a szalmától.
2016. júl. 11. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Én mondjuk a féreghajtásra is gondolnék, mert az is okozhat hordóhasat, ha tele van féreggel. Napi szinten én nem hajkurásznám amúgy, mozog ő annyit, amennyire szüksége van, ha kint van legelőn.
2016. júl. 11. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Első, adott egy rossz kondijú, alapvetően sovány csikó, aki még dolgozik is. Komolyan vegye el tőle a szénát és csökkentse az abrakot?


Jó széna legyen előtte folyamatosan, abrakból árpát adnék roppantva, egy deci olajjal két részletben (fokozatosan emelve eddig), esetleg kis lucernát. Az izomzat, mármint a megfelelő helyen kialakuló izomzat a megfelelően végzett munka eredménye, dolgozhat gyerekként napi 2 órát is futószáron, de baromira nem mindegy, hogy mennyire tudsz futószárazni és még így is lehet "gebe", ha pont a rossz izmait használja. Ezenkívül a lábainak nagyon-nagyon nem tesz jót.

Ha legelőn van háromhavonta, de legalább félévente lehet féreghajtózni, a doki meg nézzen bele a szájába.

2016. júl. 12. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Az utolsónak teljesen igaza van. Egy átlagos sportlo egyébként 3x2fangli zabot eszik. Ha nagyon megnyomja az agyat, akkor arpaval egeszitsd ki először, fele fele aranyban de a lónak napi 2fangli zab az semmi...emellett fereghajtas es a fogai. Ez az első. Ilyen tapasztalatom volt nekem is, a lovam az égegyadta vilagon semmitől sem hízott, csak mikor meg lett emelve az abrakja.

Egyébként egy csikonak amugy sem árt úgymond ha tobbet adsz zabot fejlődő szervezet jót tesz neki.

2016. júl. 13. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!