Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ha egy ló az elején megy, és...

Ha egy ló az elején megy, és felül rá egy jobban hozzáértő személy, akkor az már egy alkalom után fel tudja igazítani, vagy kell több edzés?

Figyelt kérdés
Azt földről mennyire lehet látni, ha a ló az elején megy?
2016. nov. 18. 22:33
 1/5 anonim ***** válasza:
Több edzés kell neki. Lehet látni, legalábbis a hozzáértők. 😃
2016. nov. 18. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Sőt van egy rossz hírem, a ló csak addig megy helyesen amíg hozzáértő személy ül rajta. Aki nem ért hozzá bármikor visszaronthatja.
2016. nov. 18. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Feligazítani éppen fel lehet, mármint a nyakát, de az nem helyes. Helyesen összeszedni, hogy a hátulján több súlyt viseljen, mint az elején, évek munkája egy olyan ló számára, ami eddig csak az elején dolgozott. Ha olyan lóról van szó, ami képes valódi összeszedettségben dolgozni, azt persze, össze tudja szedni egy képzett lovas, míg a képzetlen nem, teszem azt 30 perc alatt, de ha a ló eddig csak az elején közlekedett, először fel kell építeni a megfelelő izmokat és vízszintes egyensúlyba hozni a lovat. Ezek a változások eleinte egy-egy pillanatra történnek csak meg és onnan lehet felépíteni a lovat, hosszú évek munkájával.


Persze, abszolút. Lehet látni kívülről is, ha az elején megy, pl a lábsorrendből, a far-mar viszonyából, a nyak tartásából, az alálépésből, stb, de alapvetően a lovat, mint egészt nézed és látod, hogy hol van a tömegközéppontja.

2016. nov. 19. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Inkább előre és mélyen menjen a ló, ez a cél, a feligazítottság már a képzési skála végén van. Menjen elengedetten, lendületesen, egyensúlyban, egyenesen, azután majd lehet építkezni. Az elejére esett lónál a hátsó lábakat kell jobban aktivizálni. Képezett lovas érhet el eredményt viszonylag rövid idő alatt, viszont amint nem olyan képzett lovas ül rá az eredmény nem látszik. Nem elég a lovat képezni, a lovast is kell.
2016. nov. 19. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Koszi a válaszokat, egészen konkrétan az én lovamrol van szó. Elengedett, laza, a lendület is megvan, (nem én mondt, de én is érzem h pl a tanugetes kényelmesebb rajta mint azelőtt), ha csúsztatom ki a szárat a kezemből megy utána viszont feligazítani nagyon nehéz, az elején megy. Van edzom, aki igyekszik minél többször felülni ra. Ha felül, mindig mondja h végére már egész jó volt. alattam meg nem úgy dolgozik, mert meg sokat kell tanulnom, de némi javulást már érzek.
2016. nov. 19. 15:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!