Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Lovaglásnál az 1. alkalom a...

Lovaglásnál az 1. alkalom a legnehezebb?

Figyelt kérdés
Ma voltam lovagolni.1 éve nem lovagoltam.Utoljára táborban lovagoltam ott szőrén vágtáztam ott elég jól ment.Aztán ugye ma is voltam és ritka szar voltam.Futószárra tettek,rohadt kényelmetlen volt a nyereg.Azt mondták az elejéről kell kezdeni az egészet.Szerintetek az "1" alkalom a legnehezebb?És jövőhéten megint megyek abba a táborba ahol vágtáztam ,aztán újra elkezdek lovagolni,szerintetek jobban fog menni a tàbor után?
2015. júl. 1. 17:06
1 2
 1/15 piriiiii ***** válasza:

Első alkalom? Ezt hogy érted?

Nyilván nem a legeslegelső alkalomra érted, hiszen úgy tűnik ki a szövegből, hogy régebben lovagoltál.

Meg eléggé úgy tűnik, hogy Te szívesen vennéd, ha a lovaglásra lenne egy bizonyos szabály, ami mindig, minden körülmény között ráhúzható a lovasra és a tudására.

Ez nem így van, sok tényezőtől függ, hogy milyen teljesítményt nyújt a lovas. Nyilván első, hogy mekkora a tapasztalata és mennyire tehetséges, de ezen túl függ attól is, hogy milyen lovat raknak alá, milyen az edzője, sőt, milyen a hangulata, a szerszám, szóval érted...

Aki úgy áll hozzá, hogy de nehéz ez a lovaglás dolog, és csak erőlködik, annak minden alkalom nehéz lesz...

2015. júl. 1. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 piriiiii ***** válasza:
Amúgy meg, ha arról van szó, hogy régen lovagoltál és most kihagytál egy csomó időt, akkor igen, nyilván az elején kell egy kis (vagy hosszabb) idő, hogy újra belerázódj. A ló nem egy gép vagy egy program, hogy minden flottul menjen rögvest. Gyakorlás teszi a mestert. :)
2015. júl. 1. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Nem értelek egész pontosan, de engedd meg, hogy leírjam a tapasztalatomat, hátha ez válasz:

Amikor életemben először elkezdtem lovagolni tanulni, egy magánlovardába jártam, és senki más nem volt ott, csak az oktató, én és a párom, aki szintén tanult.

Bármit megcsináltam a lóval, én tisztítottam a patáit, lecsutakoltam, mindig nekem kellett kivezetni. A legnagyobb sikerélményem az volt, mikor váratlanul odajöttek idegen lovasok, és megijedt alattam a ló, megugrott, majd két lábra ágaskodott nyerítve, és én gyönyörűen megtartottam. akkor azt kérdezték az idegenek, hogy hány éve lovagolok. Mondtam, hogy csak néhány hónapja. :-)

Majd egy időre abbahagytuk, jó egy év múlva kerestük fel újra azt az oktatót, de akkor már egy lovasiskolában tanított. Kezdetektől fogva stressz volt az egész, nem volt lehetőségünk a lovakkal foglalkozni, még csak kivezetni sem, mert ahogy leparkolt vele az előző mazsola, úgy ült fel rá a következő. Semmi nem ment, újra kellett mindent kezdeni futószárról, és olyan idegesnek éreztem mindegyik lovat, hogy nem tudtam velük összhangba kerülni. Egyszer aztán újra bekövetkezett egy ilyen ijedtség a ló részéről, és úgy hullottam le róla mint a nyárfalevél.

Ha jól értelmeztem most nem abban a táborban lovagoltál, hanem másik helyen. Az én példámból arra következtetek, hogy nem mindegy a körülmény, és jobb lesz nosztalgiáznod. Külső oka lehet, hogy most nem ment úgy. Ráadásul ha neked szőrén ment, akkor meg kell tanítani veled a nyeregben való lovaglást, de nem mindegy hogyan. Lehet az elejéről kell kezdeni, de az is félő, hogy elrontanak.

2015. júl. 1. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek és arra gondoltam hogy a tábor után könnyebb lesz-e
2015. júl. 1. 20:37
 5/15 piriiiii ***** válasza:

Hát, biztosan jobban fog menni a tábor után, mint most, hiszen nyilván ott fogsz lovagolni is. :)

Minél többet ülsz lovon, annál tapasztaltabb leszel.

2015. júl. 1. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Szart fog jobban menni. Ezek a néhány napos esetleg 1 hetes táborok nem jók arra h megtanulj lovagolni. Egyszerre sok gyerekkel foglalkoznak és az idő is kevés rá. Ez csak arra jó h megmutogassák melyik a ló füle ,nyaka és melyik kefével hogy kell simogatni stb bla bla. Ha fejlődni akarsz akkor azt személyi edzőnél tudsz ,egyéni oktatással heti minimum 3 alkalommal . De valószínű téged soha nem tanítottak meg jól lovagolni csak felzavartak a lóra,mert ha akkor vágtáztál most is mennie kéne. Ha van egy stabil alap normálisan lefektetve akkor azt nem lehet elfelejteni , kihagyás után maximum egy pár hét kéne és megint menne de lehet h még annyi se.
2015. júl. 1. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Add 1 nem kéne velem így beszélni,Add 2 ez nem olyan tábor h megmutatják h Elölről van a ló füle nem hátul,ilyenről szó sincs.5 napos és mindennap 2-szer lovagolunk, 2 napig gyakorlunk aztán végig vágtázunk.Ez nem teljesen kezdőknek való. (Utolsó válaszolónak)
2015. júl. 2. 00:33
 8/15 anonim válasza:
Régen én is voltam ilyen táborban. Időtöltésnek jó de szerintem nem sokat fogsz tanulni ott. Én 5 év után 3 évre abbahagytam a lovaglást kb fél éve kezdtem újra és ha az alapok megvannak mindent ott tudsz folytatni ahol abbahagytad. Heti 1szer járok lovagolni de olyan mintha nem hagytam volna ki éveket. Bár attól is függ hogy milyen komolyan akarsz lovagolni. Mik a tobábbi terveid? Versenyezni is akarsz? Vagy csak hobbiszinten?
2015. júl. 2. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
6%
Miért,hogy beszéljek? Oké,akkor azt mondom amit hallani akarsz te nagyokos takonyhuszár. Elmész ebbe az 1 hetes táborba (ami nem edzőtábor csak simicskézős,gyerekmegőrző ) és te leszel a legügyesebb,legszebb lovas és a végére 1 hét alatt már mindent tudni fogsz amit eddig elfelejtettek megtanítani a humbug lókergető "oktatóid" . Napi 2 lovaglás,beállítanak 6 lovat egymás mögé ,szerencsétlen zombi iskolalovak mennek körbe-körbe a járáson mint a villamos.Marha nagy fejlődés érhető el ezekben a lóvakaró táborokban.
2015. júl. 2. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 piriiiii ***** válasza:
Aztán végig vágta? Ezt viszont én sem értem...
2015. júl. 2. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!